Apple’ın 2000’lerin başında duyurduğu ve o dönem için alternatifi pek de bulunmadığını söyleyebileceğimiz bir mp3 çaları piyasaya sürmüştü. Apple iPod.

 

İlk nesil iPod modelinde 5 GB dahili depolama kapasitesi ve tek renk sunan 2″ boyutunda bir ekran mevcuttu. Online satış sitesi Ebay’de bir kullanıcının kutusu açılmamış iPod modelinin fiyatı ise inanılması güç bir seviyede.

Resimde de gördüğünüz gibi 200 bin $ seviyesinde bir fiyatla şuan ülkemiz para birimiyle yaklaşık olarak 705 bin ₺ gibi astronomik bir rakama denk geliyor. Bu fiyat özel seri iPod Classic modelinin 1.jenerasyonu için belirtilmiş fiyat. Koleksiyonerlere yönelik bir ürün olduğunu belirtelim.

 

Burada ise standart versiyon iPod Classic 1.jenerasyon modeli için 20 bin $ yaklaşık olarak 70 bin ₺ gibi bir rakamla satışa sunulmuş durumda.

Cihaz dönemi için dönüm noktası niteliğinde bir üründü Apple ve bir çok kullanıcı için. Apple için bir sonraki dönüm noktası bir çoğumuzun da bildiği gibi 2007 yılında firma tarafından tanıtılan iPhone modeli oldu. Firmanın en çok kazanç sağlanan bölümü oldu.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz