Nokia x

Nokia’nın Android ekosistemindeki akıllı telefonu Nokia X, HMD Global tarafından tekrar piyasaya sürülüyor. Sızdırılan görsellerden de görüleceği üzere Finlandiya merkezli firmanın yeni modeli modeli 27 Nisan’da tanıtacağını söyleyelim.

Nokia X Detaylar

Model ile ilgili olarak teknik detaylar net olmasa da tasarım olarak öncülüne benzediğini belirtelim. Nokia’nın HMD Global bünyesinde daha önceki isimlendirmelerinden yola çıkarak Apple gibi – iPhone X modelinde olduğu gibi – 10 yerine Romen rakamı kullandığı ihtimalini de göz önünde bulundurmak gerek.

nokia x

Ancak görsellerden yola çıkarak bu şekilde mantık yürütmenin doğru olmayacağını düşünüyorum. Nokia X modelinin donanım bazında hangi segmentte yer alacağı da henüz belli olmayan detaylar arasında.

Nokia’nın arayüz anlamında Windows Phone’lu modellerine benzettiği Nokia X pazarlama konusunda firmanın daha fazla çaba sarf etmesine neden olabilir. Nokia markası HMD Global bünyesinde Android İşletim Sistemi’ne sahip başarılı modeller ortaya çıkarmışken geçmişte pek de başarılı olmayan bir model ile aynı isimlendirmeye gitmek pek de mantıklı gözükmüyor.

Benim beklentim orta ya da orta-üst seviyede bir model olması yönünde. Doğru zamanda doğru fiyat ile piyasaya girmesi halinde başarılı olabilecek bir model. Android güncellemesi konusunda da güven veren Nokia’dan başarılı bir fiyat/performans modeli daha gelebilir.

27 Nisan günü geldiğinde kafalardaki soru işaretleri bakalım ne kadar olumlu yönde gidecek?

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz