Huawei, birinci çeyreği lider kapattı, rakiplerini kıskandırıyor!

0

Huawei, birinci çeyreği önde kapattı. Rakiplerine karşı birincilik aldı. Android’ten ambargolu olmasına rağmen rakipleriyle sıkı bir rekabet kuruyor. Amerika Birleşik Devletleri’nin sıkı yaptırımlarına maruz kalan Çinli teknoloji devi, kendi halkının nüfusu sayesinde rakiplerini geride bırakıyor. 1.5 milyarı aşkın Çin Halk Cumhuriyeti nüfusuyla birlikte akıllı telefon pazarının kilit noktalarından birisi oluyor.

Huawei rakiplerini geride bıraktı!

Huawei P40 satış fiyatı

Açıklanan verilere göre Çinli teknoloji şirketi nisan ayında mobil pazarında yüzde 19 ile liderliğe geçiş yaptı. Samsung yüzde 17 civarında kalarak ikinci oldu. Apple ise Samsung’un takipçisi olarak üçüncülüğü alıverdi.

Google’dan ambargolu oluşu nedeniyle sistem uygulamalarına ve özellikle Google Play Store’a sahip olmayan cihazlar, App Gallery ile idare etmeyi deniyor. İster istemez kullanıcı sayısı düşen marka, ülkesinden aldığı ivmeyle sirkülasyonunu sürdürmeye devam ediyor.

Şirketin bu başarıyı koruyup koruyamayacağı ise merak konusu. Birinciliği koruyamasa bile ikinciliği koruyacağı düşünülen şirketin gelecek planlarını merakla bekliyor olacağız.

Cevapla

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz