Huawei P30 serisi tanıtıldı! İşte Detaylar!

Hayat kadar gerçek profesyonel sınıf fotoğraflar için, fotoğrafçılığın kuralları yeniden yazılıyor

0
Huawei P30 Serisi
Huawei Paris’te gerçekleştirdiği etkinlik ile yeni P30 serisini tanıttı. Çinli firma kamera özellikleri üzerinde durdu.

HUAWEI P30 Serisi, kullanıcıların akıllı telefon fotoğrafçılığındaki beklentilerini değiştirecek. HUAWEI P30 Pro ana kamera tarafında dörtlü Leica kamera sistemi ile donatıldı. Sensörlere bakalım. HUAWEI SuperSpectrum Sensörlü 40MP ana kamera, 20MP ultra geniş açılı kamera, 8MP telefoto kamera, HUAWEI Uçuş Süresi (TOF) Kamerası. Yepyeni bir özçekim deneyimi için ise 32MP ön kamera bulunuyor. 1/1,7 inç HUAWEI SuperSpectrum Sensörü ışığı temelde yeni bir şekilde algılıyor. RYYB SuperSpectrum Sensörü, yeşil pikselleri üstün sarı piksellerle değiştirerek geleneksel RGBG Bayer filtresinden farklılık gösteriyor. HUAWEI P30 modelinde 204.800, HUAWEI P30 Pro’da ise 409.600 ISO derecesine kadar çıkabiliyor.

Sensör teknolojindeki değişim ile daha büyük pikseller kullanan Huawei fotoğraf ve video konusunda daha iyi deneyimler vaad ediyor.

F / 1.6 diyafram açıklığı ile düşük ışık performansı daha iyi bir seviyeye geliyor. Büyük RYYB sensörü ve Huawei AIS + OIS teknolojileri ile çalışan Huawei P30 Pro, her ışıkta daha aydınlık görüntüler vaad ediyor. Geceleri bile elle yapılan çekimler ayrıntılı olarak yakalanırken, optik olarak dengelenmiş ana ve telefoto fotoğraf makineleri görüntüyü sabitliyor.
Huawei P30 Pro Periskop Lens

HUAWEI SuperZoom Lens, şık bir cihaz tasarımında yeni bir zoom fotoğrafçılığı ihtimalini gerçeğe dönüştürüyor. SuperZoom, periskop tasarımıyla elde edilen yüksek kaliteli büyütme özelliğini destekliyor. 5x optik zoom, 10x hibrid yakınlaştırma ve 50x dijital yakınlaştırma özelliğine sahip. Telefoto kameradaki bir prizma elemanı, kamera yüksekliğini en aza indirirken ve cihazın tasarımını bozmadan odak uzunluğunu maksimize etmek için ışığı dik açıyla yansıtıyor.

HUAWEI P30 Pro’ya özgü, tam olarak doğru görüntü segmentasyonu sağlamak için alan derinliği bilgisini alan HUAWEI Uçuş Süresi (TOF) Kamerası, kesin mesafe ölçümü, odaklanmış bir arka plandan kremsi, Leica tarzı bir bulanıklığa kadar birden fazla bokeh seviyesinin simülasyonunu mümkün kılıyor.

Huawei P30 Serisi

Huawei AI HDR +

P30 serisi kameraların aşırı pozlanmış ve arkadan aydınlatmalı özçekimleri optimize etmek için art arda çekilen birden fazla fotoğrafı birleştiriyor. Bunu Huawei AI HDR + sağlıyor. Süper Portre Modu, kişinin yüzündeki saç tellerine kadar küçük ayrıntıları bile yakalayabiliyor. Bu mod, odaklanmamış bir arka plan ve son derece ayrıntılı bir konu ile olağanüstü görüntüler üretmek için derinlik bilgileri, 4’ü bir arada piksel çekimi ve özel algoritmaları birleştiriyor.

Akıllı telefonda video yeniden tanımlanıyor

HUAWEI P30 Serisi SuperSpectrum Sensörü
Zengin video özellikleri ile Huawei P30 Serisi, stüdyo kalitesinde video çekimi çağını başlatıyor. HUAWEI SuperSpectrum Sensörü, düşük ışıkta kaliteli video çekimi sağladığı gibi, gece sahnelerini kristal netliğinde ortaya çıkarıyor. SuperZoom Lens net yakın çekimlere izin verirken, Huawei AIS ve OIS artık 60 fps’de 4K videolar gibi tüm video çekim ayarları için görüntü dengelemeyi destekliyor. AI Movie Editor, otomatik olarak eylemin özniteliklerini tanımlıyor ve kullanıcılara arka plan müziği ekleme ve zaman atlaması, yavaş hareket gibi özel efektler ekleyerek, ilgi çekici video içeriği üretmek için araçlar sunuyor.

HUAWEI İkili Görüntüleme modu ise videolara yepyeni bir bakış açısı getiriyor. Huawei P30 Serisi cihazlar, aynı anda farklı videoları kaydetmek için arka kameralardan ikisinin birden ama ayrı ayrı kullanılmasına izin veriyor. Çift Görüntü modunda, hem ultra geniş açılı bir klip hem de zoom çekimi yapılabiliyor. Örneğin ekranın sağında bir panorama ve solunda bir yakın çekim eklenerek, doğal video çekimi için yeni olanaklar ortaya konuluyor.

Çarpıcı tasarım mirası

6,1 inç HUAWEI P30 ve 6,47 inç HUAWEI P30 Pro klasik siyah ve üç yeni degrade renk ile geliyor. Gündoğumu, Kristal ve Aurora, Huawei’nin öncülüğünü yaptığı yeni, yüksek verimli bir inkjet işlemiyle üretildi. FHD + (2340×1080) Dewdrop ekran, minik çentik sayesinde kesintisiz, estetik ve simetrik bir ön görünümle maksimum ekran alanı sağlıyor.

En üstün inovasyon

İnovasyon, Huawei’nin DNA’sının özüdür. Bu gelenek Huawei P30 Serisi ile devam ediyor. P30 ve P30 Pro, güç, performans ve verimlilikteki rekabette onları ayıran sektör lideri yeni özelliklerle doludur:

  • P30 Serisi, HUAWEI Kirin 980 işlemcisi sayesinde birinci sınıf verimlilikle en üst düzeyde performans sunuyor. Dual-NPU özellikli 7nm Kirin 980, daha hızlı görüntü tanıma özelliğini destekliyor.
  • Neredeyse çerçevesiz ekranın altında, hızlı ve güvenli kimlik doğrulaması için bir Ekran Parmak İzi Sensörü bulunuyor. HUAWEI P30 Pro ayrıca, yüksek kaliteli ses için bir ekran-içi maglev hoparlörü kullanan HUAWEI Akustik Ekran Teknolojisine sahip.
  • HUAWEI P Serisi, depolama aygıtının okuma hızını büyük ölçüde artıran bir Genişletilebilir Salt Okunur Dosya Sistemi (EROFS) sunan EMUI 9.1 ile birlikte geliyor. En yeni işletim sistemi, Huawei akıllı telefonlar ve PC’ler arasında kesintisiz dosya paylaşımı için HUAWEI Share OneHop’u da destekliyor.
  • Huawei P Serisi, ısıyı verimli ve etkili bir şekilde yöneten bir grafen film soğutma sistemi içeriyor.

P30 ve P30 Pro telefonlar 6 ve 8 GB RAM ile 64 ve 256 GB ROM tercihleriyle tüketicilere sunuluyor.

Daha fazlası için teknokroki.com adresini takipte kalın. İçeriklerimizden anında haberdar olmak için tarayıcı bildirimlerini açmayı unutmayın.

Cevapla

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz