Mobil cihazların kameralarını test eden ve bir standart belirleyen DxOMARK  adını sık sık duyurmaya başladı. Google’ın Google Pixel telefonu, DxOMark testinden 89 puan alarak zirveye oturmasından sonra tüm dengeler değişti.

Huawei de P10 modeli ile DxOMark standartlarına uygun kamera için Leica’yla olan iş birliğini güçlendirdi. Huawei bu sayede geçerli puan aldı ve ıPhone’u geride bıraktı.

Huawei P10, DxOMark testinden tam 87 puan alarak 3. sıradaki yerini aldı. 87 puan alan telefonların arasında Moto Z Force Droid, Samsung Galaxy S6 Edge Plus, Sony Xperia XZ ve Sony Xperia Z5 ‘ te sırasını korudu .iPhone 7 ise bu testten 86 puan alarak 4. sırada yer buldu kendine . 1 puanla Huawei ‘ nin gerisinde bulanan ıPhone 7 fiyatının yüksek olmasına rağmen başarıya erişemedi .

Huawei P10’un DxOMark puanlarına detaylı olarak bakacak olursak telefon; pozlama ve kontrast bölümünden 87 puan, renk bölümünden 84 puan, otomatik odaklama bölümünden 92 puan, doku bölümünden 92 puan, Noise (kumlama) bölümünden 87 puan, yapay doku bölümünden 86 ve flash bölümünden 85 puan alarak yüksek fiyatlı mobil cihazlarının önüne geçti.

Huawei P10 kamerası ile çekilen fotoğraflardan bir tanesi :

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz