Huawei Nova 7 serisi canlı görüntülendi!

0
Huawei Nova 7 Pro

Huawei Nova 7 serisi ortaya çıktı. Nova ailesi üç farklı modelle birlikte geliyor ve aralarında ufak tefek farklar yer alıyor. Gelin hep birlikte üç modele de yakından bakalım; teknik detaylarına inelim; sözü çokta fazla uzatmadan eklemek istiyoruz Nova 7 serisi güzel modeller arasında yer alıyor.

Huawei Nova 7 serisi ortaya çıktı

Huawei P40 serisi ile adından söz ettiren Çinli teknoloji üreticisi, şimdilerde ise Nova 7 serisiyle gündemde. Android’ten ambargolu olan marka, yine de kitlesini eline almış durumda. Kamera kurulumları P40 serisini andıran modellerin görselleriyle birlikte teknik detayları da belli oldu.

Huawei Nova 7 Pro ile birlikte Nova 7 modelleri Kirin 985 yonga setinden güçlerini alıyorlar. İkili aynı zamanda 8 GB RAM ile birlikte geliyorlar. Nova 7 SE modeline baktığımızda ise Kirin 820 yonga setinden gücünü alıyor ve 6/8 GB RAM seçenekleriyle geliyorlar. Nova 7 Pro ekran büyüklüğü olarak 6,57 inçlik Kavsili Full HD OLED ekrana sahip. Nova 7 modeli ise yine Full HD OLED ekranla geliyor. Ancak Pro modelinden farklı olarak ekran boyutu 6,53 inç. Son olarak Nova 7 SE ise 6.5 inçlik LCD ekrana ev sahipliği yapıyor.

Kamera cephesinde Nova 7 Pro modeli dörtlü kamera kurulumu ile geliyor. Bunlar sırasıyla; 64 Megapiksel + çift 8 Megapisekllik kameralar + 2 Megapiksellik olarak karşımıza çıkıyor. 8 Megapiksellik kameraların birisi ise 5x optik yakınlaştırma sunabilen periskop tasarıma sahip. Ön yüzde ise 32 Megapiksel ve 8 Megapiksellik çift kamera mevcut.

Nova 7 modelinde ise yine aynı düzende kameralar yer alıyor; ancak bu modelde periskop tasarıma sahip kamera yer almıyor. Ön yüze baktığımızda ise 8 Megapiksellik ikinci kamera çıkartılmış ve sadece 32 Megapiksellik kameraya konuşlandırılmış.

Son model olan Nova 7 SE modeli ise kamera konusunda henüz netlik kazanmış değil. Tek bilinen ön yüzünde 16 Megapiksellik kamera olduğu. Tüm modellerde 4.000 mAh pil yer alıyor. EMUI 10.1 arayüzü ve Android 10 yer alıyor. Ancak Google servisleri var mı yok mu bilgimiz yok.

Huawei Nova 7 Pro

Cevapla

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz