Herkese Merhaba,

Kendi işlemcisini üreten ve dünyanın en büyük 5 akıllı telefon markasından birisi olan Çinli Huawei’nin yeni phablet modeli Mate 9’nun bazı detayları Evan Blass tarafından aktarıldı. Evan Blass akıllı telefonların özelliklerine yönelik aktardığı tutarlı bilgilerle bilinmekte.

Cihazın öne çıkan detaylarına bakmadan önce 2 adet sürümü olacağını belirtelim. Bir adet standart model bir de Pro modeli olacak Mate 9’nun Pro modelinde 4X Optik Zoom(Aynı görüntü kalitesine 4 kat yakınlaştırma yapıldığında sahip olma. Böylece uzaktaki bir canlıyı,nesneyi,olayı kalite kaybı yaşamadan çekebileceksiniz.) özellikli çift ana kameraya sahip olacağını ancak 1300 $ gibi yüksek bir fiyattan satılacağı belirtiliyor. Bizce ürünün şansı pek de olmaz bu fiyatlara. Ülkemizde iPhone 7 Plus ile karşılaştırılabilecek bir özelliğe sahip modelin fiyatı – bu fiyatlar doğru olursa – iPhone 7 Plus’a denk belki de yüksekte yer alabilir.

 

huawei-mate-9-manual-dual-camera

 

İki ana kameraya sahip modelde kameralardan birisi 20, diğeri 12 MP çözünürlüğünde. Ön tarafta ise 8 MP çözünürlüğünde kamera mevcut.

5.9″ ekranda 2K – QHD(2560X1440 piksel) – çözünürlüğünde ekrana sahip olan Mate 9’da 6 GB boyuta kadar ve 256 GB flash depolama kapasitesine kadar çeşitli opsiyonlar mevcut.

Mate 9 modelinde parmak izi okuyucuya ek olarak kutudan Android 7.0 ile geliyor. Ayrıca Google’ın Daydream VR platformuna destek veriyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz