Huawei Mate 40 Pro Plus DXOMARK rekoru kırdı!

0
Huawei Mate 40 Pro Plus DXOMARK

Huawei son dönemde kamera konusunda oldukça başarılı işler ortaya koyuyor. DXOMARK skorunda da Leica ile gerçekleştirilen işbirliği sonrası firma bunun meyveleri almaya başladı ve devam ediyor.

Kamera incelemeleriyle tanınan DXOMARK Huawei Mate 40 Pro modelinden sonra Mate 40 Pro Plus modelini de inceledi. Listenin yeni bir numarası olan Mate 40 Pro Plus tahtı Mate 40 Pro modelinden 3 puan ile aldı. Toplamda 139 puan alan cihaz yeni bir rekor kırmış oldu.

Mate 40 Pro Plus fotoğraf kategorisinde 144 puan alıyor. Bu kategorideki en yüksek puan. Yakınlaştırma kategorisinde 98 puan ile ikinci olurken birinci model 101 puan ile Xiaomi Mi 10 Ultra. Video kategorisinde de Mate 40 Pro’nun 116 puanın 1 puan ile gerisinde kalarak 115 puan almış Mate 40 Pro Plus.

Böylelikle DXOMARK’ın sıralamasında ilk beşte üç Huawei modeli yer almış oluyor. Mate 40 Pro modeline göre Mate 40 Pro Plus modelinde ek olarak çift telefoto lens ve 3D ToF sensörü bulunuyor. Mate 40 Pro Plus modelindeki kamera kurulumu ise şu şekilde:

  • 50MP f/1.9 diyafram değerine sahip ana sensör
  • 20MP f/2.4 diyafram değerine sahip ultra geniş açılı sensör
  • 12MP f/2.4 diyafram değerine sahip Telefoto sensör
  • 8MP f/2.4 diyafram değerine sahip Telefoto sensör
  • 3D ToF sensçr
  • Renk Sıcaklığı Sensörü
  • 4K 60 fps video desteği
  • Ana ve Telefoto sensörlerinde Optik Görüntü Sabitleyici (OIS) varken diğer sensörler Elektronik Stabilzasyon (EIS) kullanmakta.

Cihazda optimizasyon isteyen birkaç garip hata var gibi görünüyor. Otomatik odaklama sırasında önizlemedeki görüntülerden farklı görüntü çıktıları ortaya çıkabiliyor.

Özetle raporda Mate 40 Pro Plus modelinin doğru pozlama, geniş bir dinamik aralık ile fotoğraf çektiğini ve önemli noktaları yakalamayı başardığını belirtiyor.

İçeriklerimizden anında haberdar olmak için tarayıcı bildirimlerini açabilirsiniz.

Google News Abone Ol

Bizi Google Haberler üzerinden takip edebilirsiniz

Cevapla

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz