Huawei Mate 30 Pro ve Mate 30 Görüldü!

0
Huawei Mate 30 Pro ve Mate 30 Görünümü

Huawei Mate 30 serisini Eylül ayı içerisinde – yüksek olasılıkla ikinci yarısı – tanıtmasını bekliyoruz. Mate 30 serisindeki en güçlü model olan Pro sürümün kasası görüldü.

Görselde yer alan cihazın Mate 30 Pro ve ya Mate 30 modeli olup olmadığını teyit edemiyoruz. Ancak bize ekran ve kasa konusunda ipucu verebilir. Ekran kısmında daha önceki sızıntılarda olduğu gibi iki kenarda keskin hatlara sahip kavisler bizi karşılıyor.

Huawei Mate 30 Serisi Kasa

Ekranın üst kısmında yer alan siyah bant alanda da 3 boyutlu yüz tanıma, ön kamera vb. sensörler için ayrıldığını söyleyebiliriz.

Bugüne kadar aktarılan bilgilere baktığımızda ana kamera kurulumun daire içerisinde yer alacağını söyleyebiliriz. Ana kamera 3 sensörden oluşabilir. Bunlara ek olarak farklı bir sensör ya da flaş teknoloji eşlik edebilir.

Mate 30 Pro modelinin şimdiye kadar belli olan ve iddia edilen teknik özelliklerine bakalım. Ekran tarafında 6.71″ boyutunda quad HD+ çözünürlüğünde bir panel bizleri karşılayacak. Bellek tarafında 12 GB kapasite bizleri karşılıyor. Batarya tarafında 4200 mAh kapasiteli bir pil bizleri karşılarken 55 Wh seviyesinde de hızlı şarj teknoloji bizleri karşılıyor. Hızlı şarj sayesinde tahmini olarak 1 – 2 saat aralığında 4200 mAh kapasiteli pili sıfırdan tam doluluk oranına ulaştırabiliriz.

Şuanda sadece iddia ve sızıntıdan ibaret olan tüm Huawei Mate 30 serisi detayları çok yakında açığa çıkacak. Berlinde gerçekleşecek IFA 2019’da resmi olarak tanıtılmasını bekliyoruz. Fuar öncesi ya da sonrası da tanıtım gerçekleştirilebilir.

İçeriklerimizden anında haberdar olmak için tarayıcı bildirimlerini açmayı unutmayın.

Cevapla

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz