Huawei Mate 30 Pro 5G, skoru ile rakiplerini ezdi

0
Huawei Mate 30 Pto 5G - 2

Eylül ayında tanıtılan Huawei Mate 30 Pro 5G, DxOMark skoru ile zirveyi aldı. Yapılan testlere göre platformun zirvesi modelin kardeşi 5G’li mdeol oldu.

Huawei tarafından sunulan Mate serisinin en yeni üyesi ve Android’ten kısmi olarak mahrum olan model; Android ile kutudan çıkıyor olsa da Google, Facebook ve Instagram gibi popüler uygulamaları yüklemeye izin vermiyor. Ayrıca teknik özellikleriyle de göz boyuyor.

Xiaomi, Apple’ı geride bıraktı! İşte sonuçlar

Huawei Mate 30 Pro 5G, DxOMark puanıyla lider oldu

Huawei Mate 30 Pro 5G

Hali hazırda yer alan Mate 30 Pro modelinin puanlarını da geçen 5G’li sürüm; kardeşini aratmayacak farklara sahip olsa da liderlik koltuğunu almış durumda.

Cihazın genel kamera ortalaması 123 puan olarak karşımıza çıkıyor. Fotoğraf çekimlerinde verilen puan 134 iken video çekimleri için uygun görülen puan 102 şeklinde.

Genel ortalamaya baktığımız durumda 4G’li modelin 121 puan aldığını görüyoruz. Bu kıyasla 5G’li modelin kardeşine iki puan fark attığını söyleyebiliriz.

Aralarında çok küçük bir donanım farkı olan bu iki modelin; kamera, ekran, işlemci ve grafik birimleri birbiriyle tamamen aynı.

Ancak işlemci cephesinde her ne kadar aynı işlemci, Kirin 990 tercih edilmiş olsa da 5G sürümünde işlemcide ufak tefek farklılıklar söz konusu.

Bu sayede ilgili modelin kardeşini geçmesi mümkün oluyor. Yapılan son testler ve değişiklikle birlikte sıralama şöyle güncelleniyor; Huawei Mate 30 Pro 5G birinci, Mate 30 Pro ikinci, Xiaomi Mi CC9 Pro üçüncü ve iPhone 11 Pro Max dördüncü sırayı alıyr.

Daha fazlası için TeknoKroki.Com‘u takipte kalmayı unutmayın.

Sizce 2020 amiral gemisi modellerinin performansları nasıl olacak? Görüşlerinizi yorumlarda belirtebilirsiniz.

Cevapla

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz