Huawei işletim sistemi MacOS’dan daha hızlı iddiası!

0
Huawei İşletim Sistemi MacOS'dan daha hızlı 2

Huawei CEO’su yaptığı açıklamalarda büyük iddialarda bulundu. Şirket kurucu ve yönetim kurulu başkanı Ren Zhengfei, Huawei’nin kullanacağı HongmengOS işletim sisteminin Android ve MacOS’dan daha hızlı olduğunu ve daha çok sistem uygulaması içerdiğini açıkladı.

Bu uygulamaların sadece telefonda değil, ağ, veri merkezleri ve bilgisayarlar üzerinden de kullanılabileceğini ekledi.

Huawei İşletim Sistemi MacOS'dan daha hızlı

işletim sisteminin 5ms’nin altında gecikme süresiyle geleceğini vaad eden CEO Zhengfei, bu sürenin Apple’ın MacOS işletim sistemine nazaran daha çabuk olduğunu dile getirdi. Bu durum bizlere Google’ın Fuchsia OS işletim sistemini hatırlatmıyor değil.

ABD’nin uyguladığı yasakları hafifletmesi, Çinli devin işletim sistemini geliştirmeyi durdurmayacğını da aktaran Zhengfei, geliştirmelerin devam ettiğini de belirtti.

Aktarılan bilgiler doğruluk kazanır ve işletim sistemi bu şekilde çıkartılacak olursa, Apple ve Google pazardaki payının bir kısmını kaybedecektir.

Önceki İçerikPayCore, MPTS Türkiye’yi satın aldı
Sonraki İçerikLibelle Temizlik Robotu Servisi Hizmeti
Cevat Emre Koyun
2016 yılından beri editörlük yapmaktayım. Şu anda ShiftDelete üzerinden içerik üretmeye devam ediyorum. TeknoKroki'de yer alan rehber yazılarım ise uzun döneme yatırım içeriklerdir. İnceleyerek aradığınızı bulabilirsiniz.
Paylaş

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here