Huawei, Google’a alternatif uygulama geliştirmek istiyor!

0

Yakın zamanda yaşanan gerginlik ve anlaşma feshedilme durumları teknoloji devi Huawei markasını gelecek cihazlarında zora sokacak gibi gözüküyor. Google ile anlaşması askıya alınan şirket en son Honor P20 Pro modelini onaylatıp Android bünyesinde tanıttı.

Huawei ile Android ilişkisi bitti mi?

Yakın zamanda gündeme gelen ABD ve Çin arası gerilimler iki ülkenin şirketlerinin de ortaklıklarını etkiledi. Söz konusu gelişmeler haberimizde.

Huawei, Play Store alternatifi uygulama geliştiriyor

Google tarafından tüm işlemleri askıya alınan Huawei, kendine özgü bir mağaza uygulaması geliştirmeye çalışıyor. Aslına bakılacak olursa bir uygulama mağazası var ancak ileri ki cihazlarda Android işletim sistemi olmayacak olması bu durumu derinden etkiliyor.

Birkaç uygulama geliştiricisi ilen görüştüğü belirtilen şirket, bunların bir araya getirilerek Play Store alternatifi bir uygulama bile yapabileceği söylentileri gün yüzüne çıktı.

Kendi uygulama mağazasının telefonlarında yüklü olarak gelmesini isteyen Huawei, birçok Avrupa’daki GSM operatörü ile görüşerek 50 milyondan fazla kullanıcının uygulama indirme sözü de verildiği belirtiliyor.

Ancak ortadaki verilere göre Huawei’nin bu yapması çok zor. Play Store yüz milyonlarca kullanıcı tarafından kullanılan bir hizmet. Ek olarak, şirketin bu durumda kalması birçok kullanıcısının ürünlerini tercih etmekte bir kez daha düşünmesine iteceği için alternatif uygulama yapımı zor bir fikir gibi görünüyor.

Cevapla

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz