Huawei EMUI 10 duyuruldu, yeni özellikleri açıklandı!

0
EMUI 10

Huawei’nin Android işletim sistemi kullanılan cihazları için tasarladığı kullanıcı arayüzü EMUI’nin yeni sürümü olan EMUI 10, Huawei Developer Conferance 2019 ile birlikte duyuruldu.

EMUI 10 özellikleri

Huawei‘nin yeni kullanıcı arayüzü sürümü bugün HDC 2019 ile birlikte tüm detaylarıyla karşımıza çıktı. EMUI 10 arayüzü belirlenen modellere gelecek. Birçok özelliği de beraberinde getirecek.

Yüzde 6 performans kaybının ardından kolları sıvayan Huawei , EMUI 10, GPU Turbo özelliğiyle yüzde 60‘lık bir performans ve EROFS ROM‘un geliştirilmesi sayesinde ise yüzde 20’lik bir performans artışı sağlanmış. Ayrıca iOS performansını ikiye katladığını da vurgulayan şirket, yeni EMUI ile oldukça güçlü bir şekilde karşımıza çıktı.

Android Q ile birlikte ortaya çıkan karanlık mod özelliği, EMUI 10 arayüzünde de olacak. Açıklama yapan Huawei, bu özelliğin üzerinde çalışma yaptıklarını ve göz yormayan bir kullanıcı deneyimi sunmak için özellikle dikkat ettiklerini aktardı.

Sadece sistem uygulamalarını kapsamayan bu mod, yeni yüklenen bir uygulamayı da karartarak özelliğin nimetlerini sunuyor.

Kilit ekranına yenilik

Ana ekran üzerinde çıkan görselleri analiz ederek, en çok kullanılan görselleri gösteren bir yapay zekâ sistemi bu arayüze eklendi.

Huawei kilit ekranı

Yeni arayüz ile Huawei artık cihazları ile daha bağlantılı bir hale gelecek. Yeni bağlantı özellikleri ile kullandığınız mobil cihaz ekranlarını kablosuz bağlantı ile Huawei cihazlarınıza yansıtabilecek, mobilden PC’ye dosya kopyalamak için sanal ekran üzerinde dosyalarınızı sürükleyerek gönderim işlemi yapabileceksiniz.

Android’in Android Auto özelliği olduğu gibi Huawei’de EMUI için kendi araç modu olan HiCar‘ tanıtıldı. Araca bağlandıktan sonra müzik veya araç navigasyonunu gerçek zamanlı olarak ayarlayabilir ve hatta klimayı bile önceden açabilirsiniz.

Samsung ve benzeri modellerden görmeye alışık olduğumuz kilit ekranında saat ve tarih bilgisi, bu arayüz ile Huawei cihazlarına da eklenmiş olacak.

İşletim sisteminin Java, C ve C++ programlama dillerini desteklediğini de belirtelim.

8 Eylül tarihinde dağıtımına başlanacak olan yeni arayüzün şu modellere ilk olarak geleceği bekleniyor:

– Huawei Mate 20

– Huawei Mate 20 Pro

– Huawei Mate 20 Porsche Design

– Huawei Mate 20 X

– Huawei P30

– Huawei P30 Pro

– Huawei P30 Lite

– Honor V20

– Honor Magic 2

Cevapla

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz