Huawei ekran sızıntısı ile gündemde: Kamera!

0
Huawei ekran sızınıtısı

Huawei ekran sızıntısı ile birlikte tekrar gündeme geldi. Çinli teknoloji devi son model telefonları için kolları sıvamaya devam ediyor. Şirket geçtiğimiz temmuz ayında Almanya da ekran altı kamera teknolojisi için patent başvurusu yapmıştı; bu başvuru neticesinde yeni bir sızıntı ve girişim söz konusu olabilir.

Huawei ekran sızıntısı ile gündeme geldi

Şirket küresel pazarla savaşını sürdürürken yeni atılımlarını da sergiliyor. Ortaya çıkan bir telefon görselinin Huawei markasına ait olduğu iddia edildi. Yapılan paylaşıma göre telefonun ön yüzünde bir ekran deliği yer almadığı görülüyor. Bunun da yeni ekran altı kamera teknolojisinin bir işareti olarak yorumlayabiliriz. Birçok firmanın uygulamak istediği fikir gerçekleştirse ekran/kasa oranı açısından oldukça önemli bir atılm yapılmış olacak.

Huawei ekran sızınıtısı

Son bir kaç yıl içerisnde böyle bir teknolojiyle tanışmadık. Ancak muadil çözüm ortaklarını da gördük. Pop-up (açılır ön kamera) veya ekrana gömülü ön kameralar bunlardan bazıları. Zira ekran altı kamera teknolojisi de bu konuda bir çözüm alternatifi olarak hayatımızın içerisinde yerini alabilir. Weibo üzerinden yayımlanan bu paylaşımın doğruluğu netlik kazanmış değil. Ancak böylesine güzel bir teknolojinin de hayatımıza girmesi olası bir durum.

Huawei ekran sızınıtısı

Siz ne düşünüyorsunuz?

Cevapla

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz