Huawei’den kullanıcılarına: Akıllı Şarj Modu!

Huawei Akıllı Şarj Modu'nu duyurdu!

0
Huawei Akıllı Şarj Modu

Huawei Akıllı Şarj Modu duyuruldu. Şirket Huawei ve Honor odellerinde pil sağlığını koruyabilmek amacıyla bu modu duyurduğunu açıkladı. Akıllı Şarj Modu özelliğini duyurdu. Huawei Tüketici BG Yazılım Departmanı Başkanı Wang Chenglu bu özelliğin şu anda Mate 30 ve Honor V30 serilerine sunulduğunu, yakında birçok modele geleceğini belirtti.

Huawei Akıllı Şarj Modu müjdesi!

Huawei Akıllı Şarj Modu

Günümüz telefonlarında yer alan lityum piller, her ne kadar alanlarında başarılı olsalar da çok ısınma ve sürekli şarja maruz kalma gibi faktörler neticesinde yüzde 100 olarak kapasitesini koruyamıyor. Bu etkenin cihazın piline vereceği zararı önlemek/minimum hale getirmek için Çinli dev yazılımla destek veriyor: Bu süreçte pilin tüketim durumunu analiz ederek gerekli optimizasyonları şarj sistemine uyarlamak söz konusu olacak.

Akıllı Şarj Modu aktif edildiği taktirde cihazınızı şarja taktığınız zaman, şarj sürecindeyken cihazınızın pili yüzde 80 seviyesine geldiğinde cihazınız şarj olmayı bırakır; kullanımınıza hazır hale gelir. Ancak tam şarj, yani: Yüzde 100 olmasını istiyorsanız bu modu kapatıp, yüzde 100 olduktan sonra tekrar açmanız gerekecek.

Yapılan son güncellemeyle birlikte Huawei Akıllı Şarj Modu‘na sırasıyla; Ayarlar > Pil > Diğer Pil Ayarları > Akıllı Şarj Modu menüleriyle ulaşılabiliyor.

Cevapla

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz