Huawei 5G için yeşil ışık yaktı! Modeller cep dostu olacak

0
Huawei 5G modelleri

Ülkemizde pek çok kullanıcı kitlesi oluşturan şirket, yeni nesil mobil internet için çalışıyor. Huawei 5G modelleri için uygun fiyat müjdesi verildi.

Bazı ülkelerde çoktan hizmetine başlanan 5G mobil internet ve altyapı çalışmaları devam eden ülkeler için de 5.jenerasyon mobil internet destekli telefonlar üretilmeye devam ediliyor.

Casper VIA P3 pil performansı ne kadar iyi?

Huawei 5G modeller için bütçe dostu hamlesi

Huawei 5G yeşik ışık

Altyapı çalışmalarında başrollerden birisi olan şirket, kendi modellerini de ekonomik olarak ayarlamak istiyor. Bunun için kolları sıvayan ekip, 4G destekli modellerinde de olduğu gibi yüksek bir kitleyi 5G’ye geçirmek istiyor.

Amiral gemisi modellerinde gördüğümüz yeni nesil internet altyapısı desteği uygun fiyatlı modellere de geliyor.

Konuyla ilgili açıklama yapan Huawei 5G birim başkanı Yang Chaobin, yaptığı açıklamada uygun fiyatlı modellerin 150 dolardan satışa çıkacağını aktardı. Söz konusu modellerin de 2020 dördüncü çeyreği itibariyle görüleceğini aktardı.

Az öncede dediğimiz gibi 5G altyapısının başrollerinden olan şirket, kendi modellerinin de kullanılarak sektörde bir numara olmak istiyor. 100 – 200 dolar gibi iddialı ücretlerle giriş yapması planlanan Huawei‘nin olası bu hamlesi hem 5G ağını yaygınlaştıracak hem de yeni jenerasyon modeller kolayca kullanılabilir olacak.

Şu anda 5G’li modeller amiral gemisi sıfatıyla anılıyorlar. Qualcomm Snapdragon 865 ve 765′e sahip bu modellere nazaran şirket sahibi olduğu Kirin yonga seti firmasıyla kendi modellerine çok kolay bir şekilde yonga seti tedarik edebilecek. Bu da amiral gemisi olmayan modellere 5G müjdesi vermek için yeterli bir sebep.

Son olarak şirket Google’ın Android’den de ambargolu. Harmany OS için de çalışmalarını sürdürmeye devam eden Huawei, uygulama yelpazesini de genişleterek Harmany OS kullanım sayısını da artırmak istiyor.

Daha fazlası için TeknoKroki.com adresini takipte kalmayı unutmayın.

Cevapla

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz