HTC de Çift Ana Kameralı Modeller Piyasaya Sürecek!

0
HTC çift ana kamera

HTC bu yıl duyurduğu tepe modellerinde Huawei, LG ve Samsung gibi rakiplerin aksine çift ana kamera kurulumu tercih etmedi. Ancak U11+ modeli ile sonsuz ekran trendine katıldı. İlgili habere aşağıdan ulaşabilirsiniz.

 

HTC’den 2 Yeni Model Geldi: U11 Life ve U11 Plus’ı Tanıttı!

 

 

HTC çift ana kamera

 

Chialin Chang HTC’nin yol haritası ile ilgili bilgiler aktardı. Gelecek yıl içerisinde 5 farklı model ile karşımıza çıkacak firma, Çin pazarına da girmeyi hedefliyor. Uygun fiyatlı modeller üretemezse çok da fazla şansı olmayacağını söyleyebiliriz.

  

Zira Çin’de en çok rağbet gören telefon modelleri 300 $ bandındaki orta seviyede yer alan modeller. Ülkemizde de 1000 – 1500 ₺ aralığında modellere denk geliyor bu miktar.

 

HTC Başarılı Olabilir Mi?

 

Bu yıl çift ana kamera ile karşımıza çıkmayan HTC, gelecek yıl karşımıza bu şekilde 1 ya da daha fazla model ile çıkabilir. Tayvanlı firmayı sunduğu modellerdeki farklı tasarım anlayışı ve tepe modellerinde de kaliteli bileşenler kullanması ile akıllarda yer etti.

Ancak firmanın Çin gibi büyük bir pazarda ses getirebilmesi için üretim maliyetlerini düşürmesi gerekecek. Böylelikle firma en güçlü yanlarından birisinden feragat ederek belki de doğru fiyat ile oldukça başarılı olacaktır.


HTC genelde diğer markalarda olduğu gibi paralel ithalat da dediğimiz resmi firma garantisi olmadan da satılıyorlar. Bunun temel nedeni bu modellerin rağbet görmesi. Bu yüzden ithalatçılar bu modelleri belli adetlerde getirerek daha düşük kar marjı ile daha uygun fiyatlara satabiliyorlar.

HTC böyle bir marka olmadı. Bir dönem oldukça ön planda da olmayı başardı. Ancak son zamanlarda bir çok firmanın başarılı ve farklı tasarıma sahip modeller sunması ile bu özelliğini kaybetti diyebiliriz. En azından farklılık özelliğini kaybetti.

 

htc u11 life

Bakalım gelecek yıl firma ne kadar başarılı olacak ? Ayrıca Chialin Chang Google ile olan ortaklığı da reddetti. Bir söylentiye göre Pixel 2 modeli HTC tarafından üretilmiş.  Bu iddia ne kadar doğrudur bilemeyiz.

Ancak doğru olması da olmaması da bizi çok etkileyecek bir durum değil. Zira Pixel 2 modeli ülkemizde satışa sunulmuş durumda değil.


Çift ana kamera konusunu da son olarak özetleyecek olursak kimi firmalar yakınlaştırma için kullanırken kimi firmalar da siyah – beyaz çekim için kullanıyor. Bu iki seçenekten yakınlaştıma – diğer bir deyişle zoom – pazarlaması daha kolay bir materyal.

 

Cevapla

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz