HP yeni laptop, tablet ve kulaklık modellerini duyurdu!

0
HP CES 2021 yeni ürünleri tanıttı

HP, CES 2021 kapsamında yeni ürünlerini duyurdu. Duyurusunu gerçekleştirdiği ürünler arasında Envy 14, Folio 2’si 1 arada tablet ve tam kablosuz kulaklık modeli gibi ürünler yer alıyor. HP Elite Dragonfly serisini de güncelleyen firma daha birçok ürün duyurdu.

Birçok ürün duyurusu gerçekleştiren HP’nin en çok dikkat çeken ürünlerin detaylarını paylaşıyor olacağız.

HP Envy 14

HP CES 2021 - HP Envy 14

Hp Envy 14 modeli taşınabilirliği korurken performans da sunmayı hedefleyen bir model. Minimal bir tasarım ile gelen modelde boyutuna göre güçlü sayılabilecek bir donanım yer alıyor. Intel’in 11. nesil Core i5 işlemcisi ve Nvidia GTX 1650 Ti Max-Q ile gelen laptop modeli 999 dolar (vergisiz yaklaşık 7400 TL) fiyat etiketiyle satışa sunulacak.

Cihazın diğer teknik detaylarına baktığımızda 16GB RAM, 256GB SSD depolama, 720p çözünürlükte webcam, 1920×1200 IPS LCD dokunmatik ekran yer alıyor. Ekranın Delta E değeri 2’nin altında. Böylesi bir ürün için iyi diyebileceğimiz bir değere sahip. Ekran/kasa oranı ise %87 ile yüksek diyebileceğimiz bir değere sahip. Kablosuz internet bağlantısı için WiFi 6 desteği de sunuluyor.

Fiyatı dikkate alındığında HP Envy 14 modeli markanın üst seviye laptop serisi Spectre ile orta seviyede konumlanan Envy serisi arasındaki fiyat farkını azaltan bir ürün olarak da dikkat çekiyor. Ancak sundukları ile belirli işlerinizi daha taşınabilir bir cihaz ile çözümleyebiliyor olacaksınız.

Firmanın belirttiğine göre HP Envy 14 modeli 16,5 saate kadar pil ömrü sunabiliyor. Bu donanım ile yük altındaki pil ömrünü merak etmiyor değiliz.

HP Elite Folio

HP CES 2021 - HP Elite Folio

2019 yılında Spectre Folio ile HP, üst seviye serisinde 2’si 1 arada bir cihazı kullanıcıların beğenisine sunmuştu. Kapak kısmında deri kullanılan model ile özellikle Surface kullanıcıları hedeflenmişti.

Şimdi ise HP, yeni bir seri altında 2’si 1 bir ürününü duyurdu. HP Elite Folio. Çift menteşe yapısına sahip bir kapak ile bilgisayar ve tablet modunda hızlıca geçiş yapabiliyorsunuz. Ancak öncülü Spectre Folio’daki gibi deri yerine yüzde doksan oranında geri dönüştürülmüş magnezyum ve plastik atıkları kullanarak çevre bilincine önem verilen bir modeli kullanıcılara sunmuş oldu.

HP Elite Folio 5G desteği bulunan Qualcomm’un ikinci nesil Snapdragon 8cx yonga seti ile gelerek mobil bir işlemci kullanarak farklı bir deneyim sunuyor. Ancak Arm tabanlı platformlarda çalışan Windows henüz çok yaygın cihazda olmadığından bir miktar daha yol alması gerek.

Yine de tercih etmek isteyen kullanıcılar için HP Elite Folio 16GB RAM ve 512GB SSD’ye kadar depolama seçenekleri sunuyor. 3:2 orana sahip ekranı 1920×1280 piksel çözünürlük sunuyor. Opsiyonel olarak 5G desteği de sunulduğunu belirtelim. Ürünün fiyatı hakkında bir bilgi paylaşılmazken 1000 dolar ve üzeri bir fiyata sahip olması bekleniyor.

HP Elite Wireless EarBuds

HP CES 2021 - HP Elite Wireless EarBuds

HP de tam kablosuz kulaklık modelini böylelikle duyurmuş oldu. HP Elite Wireless EarBuds modeli 9,2 mm boyutunda neodimyum ses sürücülerine sahip. Bu sürücüler ile 20Hz ile 18kHz arasındaki sesleri iletebilirken 103 dB ses hassasiyetini destekliyor.

Bluetooth 5.0 üzerinden bağlantı kuran kulaklık 15 dakikalık şarj ile 1,5 saat kullanım süresi sunabiliyor. Ayrıca üründe birinci sınıf köpük ve silikondan imal edilen kulaklık uçları yer alıyor.

94 dB SPL hassasiyeti sunan çok yönlü mikrofonlara sahip olan kulaklıkta ANC desteği bulunuyor. Windows, iOS ve Android cihazlar ile uyumlu olan kulaklık ses kontrolü ve dokunmatik kontrollere sahip.

Microsoft Swift Pair özelliğini destekleyen kulaklık modeli sorunsuz cihaz geçişini destekliyor.

Fiyatı 199 dolar (yaklaşık 1500 TL) olarak belirtilen kulaklık modeli HP Elite Drafonfly Max modeli ile birlikte ücretsiz olarak verileceğini de belirtelim.

HP Elite Dragonfly G2 ve Dragonfly Max

HP, iş odaklı laptop serisi Elite Dragonfly’ı iki yeni model ile güncelledi. G2 de Max modelleri 11. nesil İntel işlemciler ile geliyor. Core i3, i5 ve i7 seçenekleri sunulacak. Core i3 seçeneği sadece Dragonfly G2 modelinde yer alacak.

HP CES 2021 - HP Elite Dragonfly Max
HP Elite Dragonfly Max

Özellikler arasında iki modelde de 32GB’a kadar RAM, 2TB kapasiteye kadar M.2 SSD seçeneği yer alıyor. İki adet USB C Thunderbolt 3 portu, bir adet USB 3.1 portu, HDMI 1.4b ve Nano SIM desteği yer alıyor.

Elite Dragonfly Max modeli 13,3 inç boyutunda Full HD çözünürlük sunacak. G2 modeli ise HD veya 4K çözünürlük ile konfigüre edilebilecek.

HP CES 2021 - HP Elite Dragonfly G2
HP Elite Dragonfly G2

Elite Dragonfly G2 modelinde webcam 1,2 MP çözünürlük sunarken Elite Dragonfly Max modelinde 5 MP çözünürlüklü bir webcam yer alıyor. Elite Dragonfly Max modelinde kaydırmalı webcam kapağı korunurken Elite Dragonfly G2 modelinde ise klavye üzerindeki bir buton ile aktif olan bir kapak ile değiştirilmiş.

Cihazların fiyatı konusunda bir bilgi paylaşılmazken 2020 yılındaki G2 modelinin başlangıç fiyatının 1500 dolar olduğunu düşünürsek bu yılki modellerin 1500 – 2000 dolar arası bir başlangıç fiyatına sahip olacağına söyleyebiliriz.

Cihazların satış tarihleri

Elite Dragonfly Max ve G2 – Ocak 2021
Envy 14 dizüstü bilgisayar – Şubat 2021
Elite Folio tablet – Şubat 2021
Elite Kablosuz Kulaklık – Nisan 2021

İçeriklerimizden anında haberdar olmak için tarayıcı bildirimlerini açabilirsiniz.

Google News Abone Ol

Bizi Google Haberler üzerinden takip edebilirsiniz

Cevapla

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz