Honor V30 Kamera Detayları Sızdırıldı!

0
Honor V30 Serisi Kamera Özellikleri

Huawei’nin alt kuruluşu olan Honor markasının V30 serisini 26 Kasım tarihinde Çin’in Pekin şehrindeki etkinlikte tanıtması bekleniyor. Etkinliğe kısa bir süre kala serideki kameralar ile ilgili bilgiler ortaya çıkmaya başladı.

Çin’in sosyal medya sitelerinden Weibo’da Honor Resmi Sayfası’nda bir görsel paylaşıldı. Söz konusu görselin Honor V30 modeli ile çekildiği belirtildi.

Sızan bilgilere göre V30 modelinin ana kamera kurulumu dört adet lensten oluşacak. Ana lens 60 MP çözünürlüğünde olacak. Bu lense 16 MP çözünürlüğünde süper geniş açılı lens, 2 MP çözünürlüğünde makro lens ve 3B ToF sensörü eşlik ediyor.

Honor V30 Serisi Fotoğraf
Honor V30 Örnek Fotoğraf

Honor V30 ve V30 Pro Özellikleri

Serideki tepe model olan V30 Pro OLED ekran ile gelecek. Ön akısımda bizleri iki adet ekrana gömülü kamera karşılayabilir. V30 modelinde ise LCD ekran bir adet ekrana gömülü ön kamera bizleri karşılayacak. Honor V30 Pro Kirin 990 platformu ile 5G bağlantıyı destekleyecek.

Batarya kapasitesi tarafında sızan bilgilere göre V30 Pro 4200 mAh kapasite ile gelecek. V30 modeli ise 4000 mAh kapasiteli batarya ile geliyor. Kutudan çıkacak adaptörün ise 40 Watt hızlı şarjı destekleyeceği belirtiliyor. V30 Pro modelinin kablosuz şarj desteğinin de bulunacağını belirtelin. Bu değeri kıyaslamak gerekirse Apple 11 Pro ve 11 Pro Max modelleri ile birlikte 18 Watt hızlı şarj adaptörünü 2019 yılında kutuya dahil etti. Görüyoruz ki Çinliler burada öncü olmaya devam edecek gibi görünüyor. Ekrandan parmak izi okuma gibi günümüzdeki bir çok teknolojiyi ilk olarak hayatlarımıza Çinli markalar dahil etti.

Bu bilgilerin bizleri şaşırtacak kadar değişkenlik göstereceğini düşünmüyorum. Genellikle cihaz tanıtımlarına kısa süreler kala modeller ile ilgili özellikle ürünle ilgili öne çıkan detaylar sızdırılıyor. Bu durum söz konusu sızıntıların firmaların kasıtlı bir şekilde servis ettiğini düşünmek için haklı bir sebep doğuruyor.

Merak edilen diğer detayları etkinlik sonrası öğreniyor olacağız. Daha fazlası için teknokroki.com adresini takipte kalın. İçeriklerimizden anında haberdar olmak için tarayıcı bildirimlerini açmayı unutmayın.

Cevapla

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz