Google Pixel 7 serisinin yazılımı için flaş gelişme!

0
Google Pixel 7

Google Pixel 7 serisi ile birlikte Google yeni operasyonlarını devreye alıyor. Android tabanlı telefonların da tıpkı bilgisayarlarda olduğu gibi 32 ve 64 bit destekler mevcuttur. Fakat teknoloji geliştikçe eski sürümlerin artık raflara çekilmesi durumu söz konusu. Windows 11’in 32 bit seçeneğinin kaldırılması gibi.

Google Pixel 7 serisiyle birlikte Android devi de bu uygulamaya geçiyor. Pixel 7’yle birlikte sadece 64 bit sürüm desteği sağlanacak. 32 bit sürümünün rafa kaldırılması bekleniyor. Bu desteğin kaldırılmasıyla birlikte RAM kullanımının azalmasının yanı sıra telefonların velinimetlerinden daha kaliteli bir şekilde yararlanılacağı ifade ediliyor. Ayrıca şirket gelecek süreçte 32 bit desteğinin bitirilmiş telefon modellerinin piyasaya hızla gelmesini umuyor.

Google Pixel 7 sadece 64 bit desteği sunacak

Geliştiricilerin, yalnızca 64 bit cihazlar için uygulamaları ve güncellemeleri test etmeye başlamalarını öneren şirket, yeni yapılandırmayla uyumluluk sorunlarını test etmek için zaten kullanılabilen geliştirici araçlarının da olduğunun altını çiziyor. Google 32 bit desteğinin yalnızca Android Go, Android TV ve Android Wear sürümlerinde sunmaya devam edeceğini ve 32 bit ABI’lerin desteklenmeye devam edeceğini açıkladı.

Şirketin ifade ettiğine göre geçişin tamamlanmasının ardından 150 MB ekstra RAM tasarrufunun yanı sıra CPU tarafında %25’e varan performans artışı olacağı iddia ediliyor.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi yorumlarda belirtmeyi unutmayın! Daha fazlası için teknokroki.com adresini takipte kalın. İçeriklerimizden anında haberdar olmak için tarayıcı bildirimlerini açabilirsiniz. Ayrıca Google News ve Bundle üzerinden de bizi takip edebilirsiniz.

Cevapla

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz