Google, Pixel 4a modeli için yeni bir hamle yaptı!

Google, Pixel 4a ile çalışmaya devam ediyor

0
Google Pixel 4a

Google, Pixel 4a modeli için kolları sıvamış durumda. Şirket, telefonun daha verimli olması için yeni bir hamle yaptı. Bu kapsamda cihaz daha hızlı olacak. Depolama birimi için yapılan çalışmalar devam ediyor.

Orta segment telefon hamlesiyle kullanıcılarını sevindiren şirket, 3a modelinden sonra 4a için de çalışmalar yapıyor. Bu modeline biraz daha teknlojik boyut katan Android devi, yeni atılımını resmen gün yüzüne çıkarttı.

Google, Pixel 4a için UFS 2.1 depolama kullanacak

2018 yılındaki I/O etkinliği Pixel 3 ve 4 serisi arasındaki geçişi sağlamıştı. Bu sefer de 4. seriden 5.seriye doğru bir geçiş hamlesi söz konusu olacak. Birazcık geriye dönersek 3a modelinin bazı teknik özelliklerinin; Snapdragon 670 işlemciye, 4 GB RAM’e, tek arka ve ön kameraya, FHD+ AMOLED ekran ve 64 GB eMMC depolama gibi bileşenlerden oluştuğunu söyleyebiliriz.

Bu modelin özelliklerinin hepsi bilinmese de UFS 2.1 depolama teknolojisiyle gelecek olması bir önceki seriye depolama hızı anlamında fark atacağını gösterir nitelikte.

Google Pixel 4a

TecnoLike Plus isimli YouTube kanalı tarafından XDA-Developers’a gönderilen yukarıdaki ekran görüntüsünün, Google Pixel 4a’nın ön yükleme ekranı olduğu söyleniyor. Ön yükleme ekranında yazan bilgi “Ufs: 64GB SKHynix” cihazda kullanılan depolama yongası SK Hynix 64GB UFS 2.1 H9HQ53AECMMDAR-KEM olduğunu gösteriyor.

UFS 2.1 depolama teknolojisi; daha verimli bir cihaz sunacak. Hem pil tüketimi anlamında hem de dosya okuma/yazma anlamında daha hızlı sonuçlar elde edilecek. Son olarak Evan Blass tarafından bir açıklamada modelin fiyatının 399 dolar (vergiler hariç) olacağı söylenmişti. Ancak elbette yapılacak resmî açıklamanın ardından durumun netliği kesinleşecek.

Cevapla

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz