Google, Android 12 Beta 2.1’i iyileştirmeler ile servis etti!

0

Birkaç ay önce develpoper (geliştirici) sürümü yayımlanan Android 12 Beta, şimdiyse tüketicilerin tercih ettikleri aşamaya geldi. Bu bağlamda 2 sürümündeki sorunların iyileştirilerek servis edildiği 2.1 sürümü kullanıcıların beğenisine sunuldu. Zira kararlı sürüm gelene kadar bu durum kendini tekrar edecektir. Gelecekte de 2.1’de olan hataların giderileceği düşünülüyor.

Beta 2.1 ile birlikte kullanıcıların kilit ekranındaki ögelere erişmesini engelleyen sorunlar giderildi. Öte yandan hava durumu ve takvim gibi widget’larla ilgili pürüzler düzeltildi. Hareketle gezinme ve son uygulamalara girilirken meydana gelen animasyonların titremesine neden problem çözüldü.

Android 12 ile birlikte tanıtılan yeni mikrofon ve kamera izin ayarları bazı durumlarda telefon yeniden başlatılana kadar işlevini yitiriyordu. Hatta daha da ilerisi bir durum şuydu ki, beta sürüm kuran kullanıcılar cihazlarını fabrika ayarlarına çevirmek istediklerinde kurulum sihirbazında takılı kalıyorlardı. Son olarak da Android Emulator’de çalışan uygulama geliştiricileri de rahat bir nefes alacak iyileştirmeyi aldılar.

Yeni build SPB2.210513.011 numarasıyla yayımlandı. Beta 2 sürümünü kuranlar 2.1 güncellemesine geçebilecekler. Fakat bunu alabilmek için Google Pixel cihaza ihtiyacınız var. Uygun bir cihazınızın olması durumunda Android Beta for Pixel programına kayıt olmanız güncellemeyi almak için yeterli olacaktır.

Cevapla

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz