Samsung’un uygun fiyatlı ürün kategorisinde yer alan Galaxy J serisinin giriş modeli J1’nin mini modelinin Prime sürümü satışa sunulmaya başladı. Ülkemizde de satılmasını beklediğimiz cihazın detaylarına bakalım.

 

samsung-galaxy-j1-mini-prime-1

 

Cihaz ülkemizde satılan J1 mini ile benzer bir tasarıma sahip. J1 mini modelinin ülkemizdeki fiyatı yaklaşık olarak 400 ₺ civarında.

Samsung Galaxy J1 Mini Prime Modelinin Teknik Özellikleri

samsung-galaxy-j1-mini-prime

  • 4″ boyutunda 480X800 piksel çözünürlüğünde bir ekrana sahip olması yeterli netliği sağlayacaktır. Boyutları göz önüne alırsak çok da sorun olmayacaktır.
  • 1.2 GHz hızında çalışan Spreadtrum SC9830 işlemcisi telefona alt düzeyde bir performans sağlayacağını söyleyebiliriz.
  • 1 GB RAM ve 8 GB depolama kapasitesi
  • 5 MP çözünürlüğünde ana kamera ve ön tarafta ise VGA çözünürlüğünde bir kamera yer alıyor.
  • 1500 mAh kapasiteli bir batarya ile cihazı 1 gün boyunca açık kalmasını sağlayacak yeterli güce sahip olduğunuz söyleyebiliriz.

 

Cihazın fiyatı ise 100 $ altı olarak belirlenmiş. Galaxy J1 Mini modeli ile aşağı yukarı benzer fiyatlar ile ülkemizde satılmasını beklediğimiz modelde Android 6.0’ın olmasını bekliyoruz.

samsung-galaxy-j1-mini-prime-5-600x1024          samsung-galaxy-j1-mini-prime-3-607x1024

 

Bizim tavsiyemiz bütçenizi bir miktar daha yukarılara çekmeniz. Zira bu fiyatı verdiğinizde günlük olarak her işinizi göremeyebilirsiniz. 8 GB depolama kapasitesi hafıza kartı taktığınız taktirde size yetecektir. Ancak bir miktar uygulama kurmaya başladığınızda depolama alanınız veya RAM kapasiteniz buna izin vermeyebilir. Ancak fazla uygulama kurmayacaksanız işinizi görebilecek uygun fiyatlı bir alternatif olmaya aday bir cihaz Galaxy J1 Mini Prime modeli.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz