Herkese Merhaba,

Bugün sizlere “Geçmişten Günümüze” serisi kapsamında dünyanın önde gelen elektronik üreticilerinden Samsung’un günlük yaşamımızın vazgeçilmez ürünler olan akıllı telefonlarından Galaxy S serisinin yıllar içinde gelişimini aktardığımız videoyu sunuyoruz.
Bu seri ilk olarak 2010 yılında hayatımıza girdi. Serinin bizce – bir çok insanın da katılacağı gibi – öne çıkan ilk modeli şöyle :

  1. Galaxy S2
    Bu model serinin bu kadar sevilmesini sağlayan belki de ilk model. Dönemine göre tasarım anlamında gayet iyiydi. Android’in 4. ilk ana sürümü olan Jelly Bean’in de güncelleme olarak sunulduğu bir modeldi.
  2. Galaxy S3
    Serinin belki de en geniş kitlelere ulaşmış ilk cihazı. 60 milyon satış adedine ulaşması ile çok başarılı bir cihaz olduğunu tartışmak doğru olmaz. Tek sorun olarak Qualcomm’un Snapdragonlu sürümünü ülkemiz ve Avrupa ülkelerinde satışa sunmaması. Kendi üretimi olan Exynos işlemcisinin o dönem için bu kadar iyi olmadığını da düşünürsek tek handikabı buydu modelin. Ancak o dönem için gayet de iyi performans veriyordu. Tabi ki tasarım ve performans anlamında iyi cihaz alternatifleri de vardı.
  3. Galaxy S7
    Galaxy S6 tasarım anlamında seriyi başka bir yere getirdi. Böylece premium görünüm sorununu da aşan firma S6 tasarımını bir miktar elden geçirdikten sonra eksik olan hafıza kartı desteğini de seriye dahil etti ve ortaya hala göze çok hoş gelen bir model çıktı.

Galaxy S8 serisi ekran/kasa oranında %80 seviyesinin üstünde yer alıyor. Ancak Samsung’u Samsung yapan fiziksel ana butonu maalesef artık yer almıyor. Kim bilir belki de serideki bir sonraki modelde bu özellik geri gelir.

Lafı daha fazla uzatmadan sizleri videomuz ile baş başa bırakalım.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz