Samsung Galaxy S8 modelinde bir çok kullanıcıyı üzebilecek bir değişikliğe gidebilir.

 

Samsung yeni Galaxy S serisinin daha önceleri olduğu gibi Şubat’ta Barselona şehrinde düzenlenen Mobil Dünya Kongresi’nde tanıtacaktır.

Apple’ın ve bazı Çinli telefon üreticilerinin yaptığı gibi Samsung, Galaxy S8 modelinde standartlaşmış olan 3.5 mm kulaklık bağlantı arabirimini kaldırabilir. Apple bunu yaparken Samsung’tan daha az hasar ile atlatabilir. Zira Apple daha önceleri de kullanıcılarına aparatlar sattığı için bu taraftaki kullanıcıların bir kısmı bu tarz olayları alışkın durumda.

Samsung da Galaxy S8 ile birlikte USB Type C bağlantı arabirimine geçiş yapması kaçılmaz. Ancak bu bağlantı arabirimin arkasında umarız USB 3.1 teknolojisi kullanılır. Muhtemelen de bu teknoloji tercih edilecektir. Zira cihaz firmanın tepe serisine ait bir model.

3.5 mm kulaklık arabirimi kaldırılırsa mevcut kulaklıklarınızı bir dönüştürücü yardımı ile kullanabileceksiniz. Ayrıca cihazı şarj ederken kulaklık kullanıyorsanız – Bu pek de sağlıklı bir kullanım şekli olmadığından tavsiye etmiyoruz. – artık kullanamayacaksınız.

Öte yandan bu bağlantı arabirimi kaldırıldığında kasada kazanılan yer sayesinde batarya büyütülebilir ve ya Harmon Kardon işbirliğine gidildiği düşünüldüğünden stereo hoparlör için kullanılabilir.

Samsung’un yeni Galaxy S modeli ile Galaxy Note 7’de yaşanan kaybın ne kadarını telafi edebilecek ? Bunu zamanı geldiğinde göreceğiz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz