Samsung güncel tepe modelleri Galaxy S7 ve Galaxy S7 Edge için Android Nougat – yani Android 7 – Beta Programı hali hazırda Amerika, İngiltere, Güney Kore ve Çin’deki kullanıcılara sunulmuş durumda. Programı kullanmaya başlayan kullanıcıların dikkatini çeken bazı durumlar mevcut.

 

samsung-logo

Bu program kapsamında beta sürecinde yazılıma ulaşabilmek için kullanıcıların bu sisteme kayıt olmaları gerekiyor. Kayıt işlemi gerçekleştikten sonra yalnızca seçilen kullanıcılar bu yazılıma erişebiliyorlar.

Yazılıma erişen kullanıcıların ise Galaxy S7 ve Galaxy S7 Edge modellerinde Android Nougat Beta Programı’nda Samsung’un sanal gerçeklik gözlüğü Gear VR kullanılamıyor. İlgili uygulama çalıştırıldığında “Ağ Hatası! Daha sonra tekrar deneyin!” gibi bir hata alınıyor.

Alınan bu hatanın yazılımın Android Nougat sürümüne uyumlu olmamasından kaynaklanabilir. Bu sorun Beta programı sonunda bitmiş yazılım kullanıcılara sunulmaya başlamadan önce giderilmesini bekliyoruz. Aksi halde bu tarz basit bir sorun bile Samsung’un zedelenen imajına bir yara daha açar.

Ülkemiz kullanıcılarını etkileyen bir sorun olmasa da bu tarz bilgilere ulaşıp şüpheye düşmenizi gerektirecek bir sorun bulunmuyor. Şu aşamada bu problemle karşılaşan kullanıcıların Beta Programı’ndan çıkıp en son sunulmuş Android sürümüne geri dönüş yapmaları gerekmekte.

Güncellemenin bu yıl bitmeden dağıtımına başlanacaktır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz