Galaxy S23 Ultra modeli Geekbench’te ortaya çıktı!

0
Galaxy S23 Ultra Geekench

Koreli teknoloji devi Samsung hız kesmeden telefonlarını afişe etmeye devam ediyor. Geçtiğimiz gün A04e modelini duyuran şirket şimdiyse Galaxy S23 Ultra modelinin detaylarını sızdırdı. Amiral gemisi denince akıllara gelene firmalardan olan Samsung, her yıl güçlü telefonlarının yanında bütçe dostlarına da fırsat tanıyor.

Samsung’un 2023 yılında piyasaya süreceği Ultra modelinde 200 MP çözünürlüklü kameraya yer vereceğini geçtiğimiz yaz dönemi öğrenmiştik. Bununla birlikte ekim ayı içerisinde şirketin hangi kamerayı kullanabileceği konusunda dedikodular da ortaya çıkmıştı. Ortada bu kadar olağanüstü veriler varken telefonun yonga setinin ve işletim sisteminin de belli olması güzel oldu.

Şirketin hazırlıkları resmiyete kavuştuktan sonra Xiaomi ve Apple gibi kıyasıya mücadele ettiği rakipleriyle nasıl bir rekabet içerisinde olacak merak konusu. Bununla birlikte Samsung Galaxy S23 Ultra modeli henüz şirketçe kesin onay almamış olsa da bazı detaylarıyla karşımıza çıkmış oldu. Mobil cihazların sızıntı adresi olarak tarif edebileceğimiz Geekbench sitesi gün geçtikçe yeni akıllı telefonları gün yüzüne çıkartmaya devam ediyor. Yakın süreçte çıkartılacak yeni amiral gemisi S23 Ultra’nın yonga seti ve bellek gibi fonksiyonları gözler önüne serildi.

Geekbench sayfasında yeni S23 Ultra amiral gemisi için SM-S918U model ismi tahsis edilmiş durumda. Raporda yeni Galaxy S23 Ultra modelinin 1+2+2+3 CPU konfigürasyonunu taşıyan isimsiz bir yonga seti ile donatıldığını gösteriyor. Buda S23 Ultra’nın fırından taze bir yonga seti olan Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2 ile güçlendirileceğini doğrulanmış oluyor.

Galaxy S23 Ultra Geekbench raporu yayınlandı

Galaxy S23 Ultra Geekbench

Ortaya çıkan bir diğer rapora göre Samsung’un 2023 yılındaki amiral gemilerinde Exynos yongasını kullanmayabileceği. Bilindiği üzere şirket belirli bölgelerde Exynos yongasını kullanırken belirli diğer bölgelerde Qualcomm Snapdragon yongalı varyantları gönderiyordu. Eğer bahsedildiği gibi olursa amiral gemisi 2023 yılında bütün pazarlara Snapdragon 8 Gen 2 ile servis edilecek.

Bunun haricinde 8 GB RAM ile birlikte listelenen modelin kutusundan Android 13 ve One UI 5.0 ile çıkacağı da tescillenmiş oldu. Ancak verilerin haricinde 12 GB RAM’li bir varyantın da Samsung tarafından resmi olarak duyurulması bekleniyor.

Siz yeni amiral gemisi S23 Ultra hakkında ne düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi yorumlarda bizimle paylaşabilirsiniz! Ayrıca daha fazlası için teknokroki.com adresini takipte kalın. İçeriklerimizden anında haberdar olmak için tarayıcı bildirimlerini açabilirsiniz. Ayrıca Google News ve Bundle üzerinden de bizi takip edebilirsiniz.

Cevapla

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz