Galaxy S22 serisi One UI 5 kararlı sürüme kavuşuyor!

0

Mobil teknoloji devlerinden Samsung Galaxy S22 kullanıcıları için One UI 5 ve Android 13 kararlı sürüm güncellemelerini Ekim ayı içerisinde getireceği hususunda söz vermişti. Şirket yaptığı hamleyle sözünde durduğunu gösteriyor. Ortaya çıkan raporlara göre S22 Ultra’nın İtalya bölgesinde OTA ile güncellemeyi dağıtmaya başladığı görüldü.

S22’den bahsediyor olsak da güncelleme demişken bir diğer hususu da hatırlatalım. Raporlara göre Samsung 2023 ilk çeyrekte S21 ailesi için de One UI 5.0 ve Android 13 kararlı sürümü servis edebilir.

Galaxy S22 One UI 5 güncellemesi hızla gelmeye devam edecek

Söz konusu güncelleme S908BXXU2BVJA sürüm numarasıyla birlikte geliyor. Güncellemenin içeriğinde üç önemli unsur yer alıyor: One UI 5.0, Android 13 ve Ekim 2022 güvenlik yaması. Buna ek olarak söz konusu paketin boyutu 2854.03 MB. Değişiklik listesine göz attığımızda epey bir değişikliğin de cihazlara geleceğini görüyoruz. Bu bağlamda sizler için önemli olan kısımları özetledik:

  • Yeni simgeler
  • Yeni gelen arama pop-up’u ve yeni bildirim düzeni
  • Cihaz özelleştirmesi için yeni yönetim (kilit ekranı, duvar kağıtları, widget’lar için yeni düzen)
  • Verimlilik optimizasyonu (geliştirilmiş çoklu görev, bir metni ayıklama ve tarama için yeni bir olasılık, optimize edilmiş Samsung Dex ve Samsung Notes, Bağlı Cihazlar)
  • Optimize edilmiş rutin modu
  • Yeni Uyku modu
  • Gizlilik ve güvenlik optimizasyonu
Galaxy S22 güncelleme

Son olarak şirketin güncellemeyi 24 Ekim Pazartesi gününden itibaren bütün Avrupa bölgesine kademeli olarak dağıtacağının altını çizelim. Siz Galaxy S22 için gelen güncelleme hakkında ne düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi yorumlarda bizimle paylaşabilirsiniz! Ayrıca daha fazlası için teknokroki.com adresini takipte kalın. İçeriklerimizden anında haberdar olmak için tarayıcı bildirimlerini açabilirsiniz. Ayrıca Google News ve Bundle üzerinden de bizi takip edebilirsiniz.

Cevapla

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz