Galaxy S21 Ultra S-Pen desteği FCC’de görüldü!

0
Galaxy S21 Ultra S-Pen desteği

Samsung Galaxy S21 Ultra modeli S-Pen desteği için doğrulandı diyebiliriz. Bu süreçte neler olduğunu bir hatırlayalım. Samsung’un Galaxy Note serisinin sevilen özelliği S-Pen’e destek verildiğini daha fazla telefonda göreceğimiz yönünde iddialar vardı. Samsung yöneticileri tarafından dolaylı yollardan da olsa bu bilgi doğrulandı. En sevilen Galaxy Note özelliklerinin başka modellere de geleceği şeklinde.

S-Pen desteği sunması beklenen modellerden Galaxy S21 Ultra modelinin bu desteği sunduğu FCC veritabanında ortaya çıktı. Örnekte yer alan model numarası SMG998B. Böylelikle Galaxy Note dışında S-Pen desteği sunacağı kesinleşen ilk model Galaxy S21 Ultra oldu. Ancak şunu unutmamakta fayda var. Modelde S-Pen için bir yuva olmayacağı belirtiliyor. Bu destekten faydalanmak için S-Pen’i ayrıca almanız gerekebilir. Ancak bu desteğin yer aldığı özel kasalı sürümler de piyasaya sürülebilir.

Listede ortaya çıkan diğer özellikler arasında UWB (Ultra Geniş Band) desteği, NFC, kablosuz ters şarj, Wi-Fi 6E desteği yer alıyor. Tanıtım tarihi yaklaştıkça model ile ilgili daha fazla detayı biliyor olduk.

Galaxy S21 Ultra özellikleri

Ekran tarafında 6,8 inç boyutunda AMOLED ekran ile gelmesi beklenen Galaxy S21 Ultra uyarlanabilir 120Hz ekran tazeleme hızı desteği sunacak. Uyarlanabilir olmasıyla ekranda görünen içeriğe göre cihaz kendisi tazeleme hızı geçişlerini yapabilecek. Örnek vermek gerekirse video içerik izlediğiniz 60Hz seviyesine inerken oyun gibi daha akıcı deneyim gerektiren senaryolarda 120Hz seviyelerine kendisi otomatik olarak çıkacak.

Amerika ve Çin versiyonlarında Snapdragon 888 ile gelmesi beklenen model diğer bölgelerde ise 12 Ocak tarihinde duyurulması beklenen Exynos 2100 yonga seti ile geliyor olacak. İki yonga seti arasında performans anlamında fark yaşanması Samsung’a faydadan çok zarar olarak dönecektir. Rakipler oldukça iddialı özellikler de gelirken hele.

Avrupa sürümünde 12GB RAM ve 128GB başlangıç depolama kapasite seçeneklerinin olması bekleniyor. Ana kameranın öncülü Galaxy S20 Ultra modelinde olduğu gibi 108MP çözünürlük sunması bekleniyor. Ana kamera kurulumundaki diğer sensörlerin ise sırasıyla; ultra geniş açı lense sahip sensör 12MP çözünürlük sunarken 3 kat optik yakınlaştırma desteği olan telefoto sensörün 10MP çözünürlüğe sahip olması bekleniyor. Ayrıca 10 kat optik yakınlaştırma desteği sunan 10MP çözünürlüğünde bir sensör olması bekleniyor. 8K çözünürlükte 30fps videolar çekerken 4K çözünürlükte 60fps videolar kayıt altına alabilecek. Ön kameranın da 40MP olması bekleniyor.

Öncül modeli ile benzer özellikler sunan Galaxy S21 Ultra 45W hızlı şarj desteği sunuyor. Bataryası ise 5000mAh kapasiteye sahip olacak. Unpacked etkinliği kapsamında 14 Ocak tarihinde tanıtılacak modelin 29 Ocak tarihinde satışa sunulması bekleniyor.

İçeriklerimizden anında haberdar olmak için tarayıcı bildirimlerini açabilirsiniz.

Google News Abone Ol

Bizi Google Haberler üzerinden takip edebilirsiniz

Cevapla

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz