Galaxy S20 Ultra yeşil ekran sorunu ile karşı karşıya!

0
Galaxy S20 Ultra yeşil ekran

Amiral gemisi modelleri arasında 2020 yılı içinde lider gözüyle bakılan Galaxy S20 Ultra yeşil ekran sorunuyla birlikte gündeme geldi. Koreli teknoloji devi amiral gemisi modellerinde çift yonga seti Samsung, bu yılda Exynos 990 ve Snapdragon 865 işlemcilerini tercih etti. Ancak Exynos 990 yonga seti Snapdragon 865’e göre biraz geri de kalıyor gibi görünüyor; kullanıcılar, özellikle bu sene problemler yaşanınca bu duruma karşı yeniden kalkındılar ve bu yönde iddialar ortaya atılmış oldu.

Galaxy S20 Ultra yeşil ekran problemini de ekledi

Nisan 2020 Güvenlik Eki gönderilen S20 Ultra cihazlar (Exynos 990’lı modeller [Ülkemizde de satışı yapılan işlemcili modeller]) uygulamlarda siyah yerine yeşil ekran (arkaplan) gösterimi yaşanıyor. Deneyimleyen kullanıcılar bunun sürekli olmadığını söylese de kronikleşecek bir seviyede tekrarı olduğunu da dile getiriyorlar.

Galaxy S20 Ultra yeşil ekran

Şirket konuyla alakalı olarak yazılımsal bir hatanın neden olduğu hatanın donanımsal bir sorun teşkil etmediğini, giderileceğini açıkladı. Geçtiğimiz günlerde paylaştığımız pil ve ekran süresi problemleri de bakalım iyileştirilecek mi? Kullanıcıların Exynos işlemcili modellerin daha kötü olduğunu desteklediği imza kampanyaları için tabiri caizse bir nebze de olsa somut delil servis edilmiş oldu. Samsung şimdiye kadar sadece Amerika Birleşik Devletleri ve en fazla Çin içerisinde Snapdragon’lu modellerini servis ediyor. Geri kalan bütün ülke/bögelere Exynos’lu modellerini sevk ediyor.

Cevapla

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz