Galaxy S20 Serisi One UI 3.0 Güncellemesi

Samsung, Galaxy S20 serisi için yakın aralıklarla güncellemeler yayınladı. Güncellemeler ile yeni kullanıcı arayüzü One UI 3.0 için kararlı sürüm öncesi bir Beta sürüm daha yayınlanmış oldu.

Galaxy S20, S20+ ve S20 Ultra modelleri yeni arayüz güncellemesi öncesi bir Beta sürüm güncellemesi daha alarak kararlı sürümün yıl sonundan önce gelebileceğinin sinyallerini aldılar. Son güncellemede fazla bir sorunun yer almayışı da bizleri Android 11 ve One UI 3.0 arayüzünün genel kullanıma sunulduğunu yakın bir gelecekte görebiliriz.

Samsung ilk beta sürümünde bildirilen sorunlar nedeniyle öncül tepe modelleri için beta programını erteledi. 2021 yılından önce One UI 3.0 arayüzünü almayı bekleyecek birçok kullanıcı olacak. Sorunlar Galaxy Note 10 ve Note 10+ modellerinde bildirilmişti. Bildirilen sorunlar nedeniyle Galaxy S10, Galaxy Note 10, Galaxy Z Fold 2 ve Galaxy Z Flip için güncellemeler ertelenmiş oldu.

One UI 3.0 güncellemesini ilk alacak cihazlar: Galaxy S20 Serisi
Galaxy S20, Galaxy S20+ ve Galaxy S20 Ultra

Galaxy S20, S20+ ve S20 Ultra modellerinden birisine sahipseniz telefonunuzun Ayarlar>Yazılım Güncelleme menüsünden güncellemeleri kontrol edebilirsiniz. Güncellemeyi alabilmek için beta sürüm güncellemelerine katılmış olmanız gerekiyor. Güncelleme şu anda Almanya ve İngiltere’de yayına girmiş durumda. Yakında Hindistan ve Polanya gibi pazarlarda da kullanıma sunuluyor olacak.

Akıllı telefon tarafından güncelleme konusunda Android ekosisteminde uzun vadede tatmin edebilen firma sayısı ne yazık ki Apple cephesi baz alındığından yok. Android tarafında firmaların ürün ve donanım çeşitliliği sebebiyle güncelleme konusunda uzun vadeli destekleri sunamıyorlar. Ancak öncelere göre 2 – 3 sürüm güncellemesinin alınması ve güvenlik güncellemelerinin daha uzun süre devam edebiliyor olması güzel gelişmeler arasında yer alıyor.

Daha fazlası için TeknoKroki yi takipte kalın. İçeriklerimizden anında haberdar olmak için tarayıcı bildirimlerini açmayı unutmayın.

Cevapla

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz