Google, sistem güncellemelerini geliştirmeyi, piyasaya sürmeyi ve kurmayı daha kolay ve hızlı hale getirmek için son yıllarda Android işletim sisteminde birçok yeni özellik ve değişiklik getirdi. Proje Tiz ve Kesintisiz Sistem Güncellemeleri, Google’ın Android’e getirdiği iki önemli değişiklikten birisidir.

 

Treble, OEM’lerin sistem güncellemelerini geliştirmek için gereken çabayı ve zamanı azaltmayı hedeflerken, A / B (Seamless) Sistem Güncellemeleri olarak da adlandırılan Seamless System Updates, bu güncellemelerin kurulumunu daha kolay ve daha az riskli hale getirmeye odaklanmıştır.

 

Galaxy S10 (Seamless Sistem Güncellemelerini Desteklemiyor!

Android Oreo 8.0 ve üzeri cihazlarda sağlanan bu özellikte, cihaz üreticileri bu özelliği ekleme konusunda zorunlu değiller. Geçmişteki cihazlarında da A / B Sistem Güncellemelerini cihazına dahil etmemişti Samsung. Aynı şekilde S10 serisi içinde bu özelliği liste dışı bıraktı.

Chromebook’lardan alınan Sorunsuz Güncellemeler özelliği, Android cihazlarının arka planda herhangi bir cihaz çalışmama süresi olmadan güncellemeleri indirmelerini ve yüklemelerini sağlar.

Bu, biri çevrimiçi (A) ve diğeri çevrimdışı (B) olmak üzere birbirlerinin kopyaları olan iki sistem bölümünün bulunmasıyla, kullanıcı cihazı çalıştırmaya devam ederken güncellemeler yüklenir.

Ancak özelliği desteklemeyen S10 serisinde bu özellik yer almayacaktır.

Kurulum sonrası yeniden başlatıldığında, cihaz herhangi bir ek bilgi istemesi veya zaman alıcı adım olmadan güncelleştirilmiş işletim sistemi ile bölüme önyükleme yapar. Güncellemeden önce çevrimiçi olan (A) bölüm daha sonra çevrimdışı bölüm olur (B) ve bir sonraki güncellemeyi yüklemek için kullanılır. Güncelleştirmeleri yüklemeyi daha basit hale getirmenin yanı sıra, bu yöntem; güncelleme başarısız olursa tıpkı Windows’daki gibi geri yükleme özelliği sağlar ve cihazı kurtarma şansı da artar.

S10e, S10 ve S10+’ın Bazı Özelliklerini de Aşağıda Veriyoruz

Galaxy S10e, S10 ve S10+

Çok yakında iPhone XR vs S10e Karşılaştırma yazısı gelecek… Tarayıcı bildirimleri açmayı unutmayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz