samsung-galaxy-s9-cift-kamera

Samsung’un en yeni telefonlarından olacak olan modelde çift ön kamera özellikli olacağı haberleri var.

Samsung S10+ (Plus)’da Çift Ön Kamera

Güney Kore’de hazırlanan verilere göre, bu modelde üç arka, iki ön kamera ile toplamda beş kamera olması bekleniyor.

Samsung S10+ Çift Öz Çekim Kamerası ile Rakiplerine Meydan Okuyor!

Modelde bulunacak çift ön kamera ile daha güzel öz çekim deneyimi yaşanabilecek.

 

Üçlü kamera söz konusu olduğunda, süper geniş açılı bir objektife sahip olduğu söyleniyor. Galaxy S9’un 12 megapiksel Çift Diyafram lensini, 16 megapiksellik f / 1.9 diyaframlı 123 derece süper geniş açılı fotoğraf makinesiyle eşleştirilecek ana arka kamera olarak koruyabilir. veriler doğruysa, Galaxy S10 +, üçlü bir kameraya sahip ilk Samsung cihazı olacak.

Açıkçası 3 arka kamera yerine 2 arka kamera koyup biraz daha kaliteli yapabilirler. Çözünürlük yüksekliği çok etkilemezken, diyaframını daha güzel yapabilirler. f / 1.9 yerine  f / 1.7 ‘lik diyafram için çalışarak daha güzel kamera ortaya çıkartabilirler.

Üçüncü kameranın süper geniş açılı objektifi, kullanıcıların bir fotoğrafta sahneyi daha fazla çekebilmelerini sağlıyor. Telefoto lensi tercih eden kullanıcılara, bir dokunuşla bir nesneyi yakınlaştırma yeteneğini tam kullanamayabilir. (Bununla ilgili cihaz çıkışında zaten deneyimleme şansınız olacaktır.) Ayrıca Galaxy S10 + ‘nın da bir çift ön kameraya sahip olacağı söyleniyor. Önde iki kamera bulunan ilk Samsung cep telefonu olmayacak. bu özellik zaten Galaxy A8’de vardı.

 

Ön çift kamera, Bokeh efektleri ile daha iyi öz çekim için fırsat verir (Galaxy A8’in bazı öz çekim örneklerini inceleyin). Galaxy A8, 8 megapiksel ikincil sensörle eşleştirilmiş 16 megapiksel bir birincil sensöre sahiptir. Aynı dizaynın Galaxy S10 + için de kullanılıp kullanılamayacağı henüz belli değil.

 

Galaxy S10’un da arkada üçlü bir kameraya sahip olması bekleniyor, ancak ön yüzünde tek bir kamera bulunuyor. Giriş seviyesi sadece arkada çift kamera ve öndeki tek bir kamera olabilir.

Ancak daha önce dediğim gibi 3’lü kamera yerine diyaframı ve lensi daha iyi ayarlanıp iki kamera olursa daha iyi olacaktır.

Ancak şöyle de bir şey var, bu bilgileri Samsung doğrulamamış. Cihazı seneye piyasaya sürmeyecekler. Bakalım gerçekten S10+ (Plus) bu özelliklerle mi gelecek?

Sizce S10+ (Plus) bu özelliklerle gelirse, daha mı iyi olur, çift kamera ve daha iyi diyafram ve lense sahip olursa mı daha iyi olur?

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz