Galaxy Note serisi son kez tanıtılabilir!

0
Galaxy Note

Google News Abone Ol

Koreli medya kuruluşlarından ET News’in haberine göre Galaxy S21 serisi sonrası son bir kez Galaxy Note serisi telefonun tanıtıldığını görebiliriz. Daha önceleri ortaya çıkan haberlerde Note serisinin sona erebileceğine dair bilgiler paylaşmıştık.

Samsung Galaxy S21 Ultra ve Galayx Z Fold 3 modellerine S-Pen desteği ekleneceği haberini paylaşmıştık sizlerle. Bu sebeple Galaxy Note serisinin sona ereceğini belirtmiştik. Şimdi gelen bilgiler ise son bir kez daha yeni bir Note serisi duyurulacağı yönünde. Adı paylaşılmayan bir sektör çalışanı 2021 yılının ikinci yarısında bir Galaxy Note modelinin olacağını belirtiyor. Ayrıca farklı versiyonlarının da olmayacağını belirtmiş. Samsung bu dönemde daha çok katlanabilir akıllı telefon modellerine odaklanacağı bilgisini de aktarmış.

Samsung 2021 yılında birden fazla katlanabilir akıllı telefon ile karşımızda olabilir. Gelen bilgilerin doğru olduğunu kabul edersek Galaxy Note serisinin sona ermesi normal bir duruma dönüşüyor. Yine de bu kadar uzun süredir rakipsiz diyebileceğimiz bir seri olan Note serisi aslında katlanabilir akıllı telefonlara tesir ederek günümüz teknolojisinde dönüşüme uğrayarak yoluna devam ediyor diye de bakabiliriz. Son kez karşımızda olması beklenen serinin tanıtılması beklenen son modeli Galaxy Note 21 olarak belirtiliyor.

Henüz resmi olarak kabul edilmese de Ocak 2021 tarihinde gerçekleşecek Galaxy S21 lansmanında Samsung cephesinden bu konuyla ilgili bir bilgi gelebilir. 2018 yılından beri Galaxy Note serisinin sona ereceği yönünde söylentiler çıkmış olsa da 2021 yılında bu gerçekleşecek gibi görünüyor. Dediğimiz gibi katlanabilir telefonlar tablet+telefon karışımı olarak tabir ettiğimiz “phablet” kategorisini bir adım öteye taşıyarak telefon boyutlarına indirgenebilen tabletler olarak hayatımıza girdiler. Yakın gelecekte teknik sorunlar çözüldüğünde daha başarılı uygulamalar ile karşımızda olacaklardır.

Siz ne düşünüyorsunuz? Yorumlarda fikirlerinizi bizimle paylaşın.

Cevapla

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz