Galaxy Note 7 mi Galaxy Note 5 Mi Tercih Edilmeli?

0

Samsung Galaxy Note 7 modelini geçtiğimiz günlerde tanıttı ve ülkemizde de ön siparişe sunulmuş durumda. Ürünün ön sipariş fiyatı ise 3599 ₺ seviyesinde. Galaxy Note 5’in şuanki resmi satış fiyatı ise 2399 ₺ seviyelerinde.

Eğer yeni bir telefon almayı planlıyorsunuz ve bu cihaz bir Note modeli olacaksa Note 5 ve ya Note 7 tercih etmenizi öneriyoruz.

 

samsung-galaxy-note-5-alinir-mi

Eğer param biraz cebimde kalsın ve 32 GB dahili depolama ile yetinirim diyorsanız diğer özelliklere, detaylara girmeden sizlere Galaxy Note 5 modelini öneriyoruz. Sebebi ise ortada. Arada 1100 ₺ gibi bir fark bulunuyor.

 

Samsung-Galaxy-Note-7-alinir-mi

Note 7 almanız için nedenlere gelirsek daha güncel bir cihaz olması, bize göre tasarım konusunda Note 5’ten göze daha hoş gelen bir tasarıma sahip olması, hafıza kart desteği gibi sıralayabiliriz.

Mevcutta Note 5 kullanıcı iseniz Note 7’ye geçmek için hafıza kadar belirgin bir özellik olduğunu söylemek Note 5’e haksızlık etmek olur.

 

samsung-galaxy-note-4-alinir-mi

Note 4 modelini sizlere neden önermiyoruz ? Çünkü cihaz ikinci yılını doldurdu ve artık yazılım desteği olmayacak. Ayrıca fiyatı da 1800-1900 ₺ civarında. Yani Note 5 ile arasında 500 ₺ civarında bir fark bulunuyor. Bu fark beraberinde tasarımda Note 7 ile Note 5 arasındaki tasarımdan daha farklı bir tasarımı, donanım farkını bir arada sunuyor.

Bu noktada tercih siz kullanıcıların. Umarım yazımız faydalı olmuştur. Başka bir yazıda görüşmek üzere.

Cevapla

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz