Samsung’un bu sene piyasaya sürdüğü en son telefonu Galaxy Note 7 modelinde yaşanan pil sorunu üzerine 18 Ekim 2016 tarihinden itibaren geçerli olacak bir değişim programı başlıyor. Değişim programının sona ereceği tarih 11 Kasım 2016 tarihi.

 

samsung-galaxy-note-degisim-programi

 

Samsung Tarafından Yapılan Açıklama

Samsung Electronics Türkiye, Galaxy Note 7 Değişim Programını eski ve yeni seri tüm Galaxy Note 7 ürünlerini kapsayacak şekilde Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu’nun (BTK) bilgisi dâhilinde güncellemiştir.

Samsung Electronics Türkiye olarak kullanıcılarımızın güvenliği birincil önceliğimiz olduğu için; tüm Galaxy Note 7 ürünü kullanıcılarımızdan cihazlarını kapatmalarını ve güncellenmiş Galaxy Note 7 Değişim Programı’na katılmalarını önemle talep ediyoruz.

Galaxy Note 7 Değişim Programı

Galaxy Note 7 Değişim Programı çerçevesinde Galaxy Note 7 kullanıcılarımızın seçenekleri aşağıda belirtildiği gibidir. Güncellenmiş Galaxy Note 7 Değişim Programı 18 Ekim 2016 tarihinde başlayıp 11 Kasım 2016 tarihinde sona erecektir.

 

note-7-s7-edge-degisim

 

•Galaxy Note 7’nizi Galaxy S7 edge 32 GB ile değiştirmek:

Bu seçenek BTK kaydı olan bütün Galaxy Note7 kullanıcılarımıza açıktır.

Bu seçeneği tercih eden kullanıcılarımıza telefon değişimine ek olarak aşağıda belirtilen miktarda ödeme yapılacaktır. Telefon değişim seçeneğinden yararlanmak için:

Ülke çapında 250’ye yakın noktada (aşağıdaki adresten ulaşabilirsiniz) bulunan ve sizin için en uygun konumda olan bir Samsung Servis Merkezi’ne Galaxy Note 7’nizi ve varsa beraberinde satın aldığınız aksesuarları (telefon kılıfı ve ekran koruyucusu) ile satış fişleriyle birlikte teslim ederek, gerekli Değişim Formunu doldurunuz.
Formun doldurulmasının ardından, Galaxy S 7 Edge 32 GB değişimi talep ettiğinizi teyit eden, size özel yaratılmış, bir kullanımlık kod numarası Değişim Formunda paylaşmış olduğunuz telefon numarasına SMS yoluyla gönderilecektir.
Size iletilen SMS kod numarası ve T.C. kimlik numaranız ile ülke çapında 163 noktada bulunan Samsung yetkili mağazalarından (aşağıdaki adresten ulaşabilirsiniz) sizin için en uygun olanını, Galaxy S 7 Edge 32 GB’nizi teslim almak için ziyaret ediniz.
Değişim Formunda belirteceğiniz banka hesap numarasına, Samsung Servis Merkezi’ne yaptığınız ziyaretten sonra en geç 5 iş günü içerisinde 600 TL’lik ödeme yapılacaktır.
Bu ödemeye ek olarak, varsa teslim ettiğiniz Galaxy Note 7 telefon kılıfı ve ekran koruyucusu (‘aksesuarlar’) için; satış fişindeki bedelden oluşan miktar ya da aksesuarların satış fişi yoksa her aksesuar için 50 TL (en fazla 100 TL’lik) bir ek ödeme yapılacaktır.

Galaxy Note7 ve aksesuarları (telefon kılıfı ve ekran koruyucusu) için para iadesi almak:

Eğer telefonunuzu mobil operatörünün sunduğu tarifeli hat sözleşmesi kapsamında almadıysanız ya da tarifeli hat sözleşmesini iptal etmek istemiyorsanız:
Size en uygun olan Samsung Servis Merkezi’ni (aşağıdaki adresten ulaşabilirsiniz) ziyaret ediniz.
Galaxy Note 7’nizi, aksesuarlarıyla ve satış fişleriyle birlikte servis merkezine teslim ederek, gerekli İade Formunu doldurunuz.
Aksesuar içermeyen Galaxy Note 7 ürünü teslimi karşılığında, Samsung, İade Formunda belirteceğiniz banka hesap numarasına, en geç 5 iş günü içerisinde Galaxy Note 7 ürününün tavsiye edilen satış fiyatı olan 3 599 TL’lik bir ödeme yapacaktır.
Buna ek olarak, varsa teslim ettiğiniz Galaxy Note 7 telefon kılıfı ve ekran koruyucusu (‘aksesuar’) için; satış fişindeki bedelden oluşan miktarı ya da aksesuarın satış fişi yoksa her aksesuar için 50 TL (en fazla 100 TL’lik) bir ek ödeme yapılacaktır.
Galaxy Note 7 ve (varsa) aksesuarları için yapılacak ödeme Samsung Servis Merkezi ziyaretinizden sonra en geç 5 iş günü içinde İade Formunda belirteceğiniz banka hesabına ödenecektir.

Eğer mobil operatörünün sunduğu tarifeli hat sözleşmesini iptal etmek istiyorsanız:
Bunun için sözleşme imzalamış olduğunuz ilgili mobil operatörünün iletişim hattı ile temasa geçerek, sürecin nasıl işleyeceğini öğrenebilirsiniz.
Hiçbir ek maliyet size yansıtılmadan sözleşmeniz iptal edilecek ve ilgili operatörünüz tarafından size alternatif seçenekler sunulacaktır.

Eğer daha önceden Galaxy Note 7 Değişim Programına katılıp telefonunuzu Samsung Servis Merkezine bıraktıysanız, bu Servis Merkezine gidip yukarıda belirtilen seçeneklerden yararlanabilirsiniz.

Galaxy Note 7 kampanyası dâhilinde verilen Samsung Gear VR ürününü kullanmaya devam edebilirsiniz. Bu ürün siz değerli kullanıcılarımıza yaşattığımız zorluklara gösterdiğiniz anlayışa teşekkür etmek için değişim programı kapsamından çıkartılmıştır.

Samsung’un yaptığı açıklamada kullanıcıların mağdur edilmeyecek olması sevindirici. Umarım gereksiz bürokrasilerle kullanıcıların canını sıkmazlar. Bir kere daha 18 Ekim – 11 Kasım tarihleri arasında değişim programına katılmanız gerektiğini belirtelim.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz