Galaxy Note 20 için kritik hata düzeltmesi!

0
Galaxy Note 20

Samsung Galaxy Note 20 ve Note 20 Ultra modellerini etkileyen bir hata hakkında Ocak 2021 güvenlik yamasını detaylandıran bir değişiklik günlüğünü yayınladı. Parmak izi okuyucularını etkileyen hata dahil dokuz kritik sorun hakkında güncelleme geldi.

Samsung, Galaxy Note 20 ve Note 20 Ultra modellerinde parmak izi okuyucularının kandırılarak hatalı bir şekilde pozitif okumaya neden olan bir hata olduğunu belirtti. Söz konusu hatanın hackerlar tarafından değil ekran koruyucular tarafından kaynaklandığını da belirtti. Söz konusu yamayla hata kısa bir sürede giderilmiş olacak.

Benzer sorunlar Galaxy Note 10 Galaxy S10 kullanıcılarını da etkilemişti. Ocak 2021 güvenlik yaması Galaxy Note 20 modellerine dağıtılmaya başlandı. Global olarak tüm modellere ulaşması birkaç hafta sürebilir. Yine de güncellemeleri telefonunuzdan manuel olarak da kontrol etmenizi tavsiye ederiz.

Ekran koruyucularının tamamı bu soruna neden olacak değil tabi ki. Bu konuda firma tarafından net bir bilgi gelmemiş olsa da yine de PIN ve desen gibi geleneksel yöntemlerin hala parmak izi yanında gerekli olabilmesinin önemi de vurgulanmış oldu. Daha doğrusu ekran altına konumlandırılan parmak izi okuyucular yakın gelecekte bu gibi sorunları daha az yaşıyor ya da hiç yaşamıyor olacaktır. Ancak bu gibi hatalar yine de güvenilir güvenlik yöntemlerinden birisinin olduğu gerçeğini de değiştirmeyecektir bence.

İçeriklerimizden anında haberdar olmak için tarayıcı bildirimlerini açabilirsiniz.

Google News Abone Ol

Bizi Google Haberler üzerinden takip edebilirsiniz

Cevapla

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz