Android’in Şubat ayındaki güvenlik güncellemesi Samsung’un Galaxy J5 2016 ve Galaxy A8 modelleri için yayınlandı.

 

 

 

Hali hazırda Galaxy J7 Prime ve Galaxy J5 Prime modelleri için bu güvenlik güncellemesi yayınlanmıştı. Galaxy J5 2016 modeli için yayınlanan bellenim sürümü J510MNUBU2AQA5. Galaxy A8 modeli için yayınlanan bellenim sürümü numarası A810FXXU1AQA2

Bu güncelleme ile cihazlara yeni özellikler gelmiyor. Bunun yerine Android’de bulunan ve kapatılan güvenlik açıklarına ek olarak Samsung’un arayüzündeki bulunan ve tespit edilen güvenlik açıklarının kapatılmasını kapsamakta olduğunu belirtelim.

Bu yamayı küçümsememekte yarar var. Zira Android’in açık kaynak kodlu bir işletim sistemi olduğunu belirtelim. Tamamıyla açık kaynak kodlu olmasa da bir kısmı böyle. Hal böyle olunca işletim sisteminde ister istemez güvenlik açıkları olabiliyor. Google da buna yönelik aylık olarak güvenlik yamaları çıkarıyor. Tespit edilen açıkları kapatıyor. Bu güvenlik açıkları bazen büyük açıklar olabiliyor ve kapatılması büyük önem arz edebiliyor.

Uzun lafın kısası yeni özellikler cihaza yük getirebilir. Aynı zamanda çok kullanacağınız özellikler olmayabilir. Bunun yerine bu tarz güvenlik yamalarının düzenli olarak verilmesi daha önemli olabiliyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz