Galaxy Fold Satışa Sunuluyor

Samsung’un katlanabilir ekrana sahip akıllı telefon modeli Galaxy Fold MWC 2019 (Mobil Dünya Konferansı) kapsamında göstermişti. Akabinde ürünü inceleyen kullanıcılardan ekran konusunda gelen şikayetler sonucu ürünün satışı durdurulmuştu.

Güney Koreli şirket Berlin’de gerçekleşecek IFA 2019 öncesi gerçekleştirdiği toplantıda Galaxy Fold modelinin yeniden satışa sunulacağını duyurdu. İlk olarak 6 Eylül 2019 tarihinde Güney Korede satışa sunulacak. Akabinde 18 Eylül 2019 tarihinde Avrupa’da ilk olarak Almanya, Fransa ve İngiltere’de satışa sunulacak.

ABD için net bir tarih belirtilmese de tahminler 27 Eylül tarihine kadar mağazalarda yerini alacağı yönünde.

Galaxy Fold 2000 $ seviyesine yakın bir fiyat ile satışa sunulacak. Bu fiyat bandından satışa çıkarak ilk etapta kendine meraklıları çekebilecek Samsung, ileride ticari kaygı güdeceği daha hesaplı bir katlanabilir ekrana sahip akıllı telefon satışa sunucaktır. Bunu Samsung ve ya Huawei yapmasa bile mutlaka bir üretici (muhtemelen Çinli bir marka) yapacaktır.

Samsung Galaxy Fold Teknik Özellikleri

Kısaca ürünün teknik özelliklerini bir hatırlayalım. Galaxy Fold 7.3″ boyutunda katlanabilir yapıda Dinamik AMOLED bir ekrana sahip. Cihazın dış yüzeyinde de 4.6″ boyutunda ikinci bir ekran bulunuyor.

Gerekli işlem gücünü Snapdragon 855’ten alan Galaxy Fold, 512 GB depolama ve 12 GB RAM kapasitesi sunuyor.

Ana kamera kurulumu 3 adet sensörden oluşuyor. Sensörlerden ikisi 12 MP (Biri geniş ve biri telefoto) çözünürlüğünde iken üçüncü sensör 16 MP (ultra geniş açılı) çözünürlüğe sahip. Ön kamera ise 2 sensörden oluşuyor. Biri 10 MP çözünürlüğe sahip iken diğeri 8 MP çözünürlüğe sahip. 8 MP çözünürlüğe sahip olan sensör derinlik algılama için kullanılıyor.

Cihaz çalışabilmesi için gereken enerjiyi 4380 mAh kapasiteli pilden alıyor. Cihaz ilk olarak kullanıcılarda bıraktığı kötü izlenimi bakalım kırabilecek mi?

Daha fazlası için teknokroki.com adresini takipte kalın. İçeriklerimizden haberdar olmak için tarayıcı bildirimlerini açmayı unutmayın.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz