Samsung’un Galaxy S10 ailesinin yanında tanıttığı Galaxy Fold katlanabilir ekranlı telefonunda ekran sorunu gündeme düştü.

Geçtiğimiz aylarda resmiyet kazanarak tanıtılan ve duyurulan model, katlanabilir ekranıyla herkesin odağını üzerine çeken telefonlardan birisi olmayı başardı. Ancak ekran sorunu ile gündeme oturdu.

Telefonun test sürümleri inceleme amacıyla çeşitli firma ve kişilere gönderiliyor. Bu incelemeleri yapan kişiler yavaş yavaş paylaşımlar yapmaya başladılar.

Samsung Galaxy Fold (katlanabilir ekranlı telefon) ekran çalışmama sorunu ile gündemde.

The Verge, CNBC ve Bloomberg gibi ABD merkezli yayınların test editörlerinin sosyal medya hesapları üzerinden paylaştıkları görsellerde bazı cihazların ekranlarının yarısının çalıştığı, bazılarında ise tamamının çalışmaz hale geldiği görülüyor.

Sorunun henüz neden ortaya çıktığını gizemini korurken Bloomberg‘den Mark Gurman sorunun ekranda takılı olan ekran koruyucu filmin çıkartılmasından sonra başladığını bildirdi.

Samsung Galaxy Fold (katlanabilir telefon) ekran çalışmama sorunu.

Samsung tarafından yapılan açıklamada 300 binden fazla açılıp kapanmaya dayanıklı olan Galaxy Fold ekranında yaşanan sorunların açıkça çıkartılmaması belirtilen bu filmden kaynaklandığı düşünülüyor. Yapılan yorumlarda bu filmin bir koruyucudan ziyade ekran için gerekli bir katman olabileceği de konuşuluyor.


Dünya çapında birçok test editörüne teslim edilen cihazların sadece bazılarındabu problemin görüldüğünü de belirtmeden geçmeyelim.

Henüz Samsung tarafından resmî bir açıklama söz konusu değil.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz