Galaxy A72 Geekbench’de görüldü! Snapdragon 720G detayı!

0
Galaxy A72 Geekbench testinde görüldü

Gelen son bilgilere göre Samsung Galaxy A serisi altında yeni ürünleri piyasaya sürecek. 5G desteği olacak modellerin isimleri Galaxy A32, Galaxy A52 ve Galaxy A72 olacak. Bu modeller Galaxy A serisindeki ilk 5G destekli modeller olması bekleniyor.

Söz konusu modeller bazı pazarlarda 4G destekli olarak satışa sunulabilir. Bu da işlemci ayrımı mı olacak sorusunu akıllara getirmiyor değil. Sızan Galaxy A32 görüntülerinin 4G sürümüne ait olduğu belirtiliyor. Geçen hafta Galaxy A52 modeli 4G seçeneği ile Geekbench testinde görülmüştü. Snapdragon 720G yonga setini kullanan modele bu hafta üst modeli Galaxy A72 5G sürümü katıldı. Geekbench’te listelenen özelliklere göre Galaxy A72 modeli de Snapdragon 720G yonga setinden gücünü alıyor.

Galaxy A72 Geekbench test sonucu

Ortaya çıkan Geekbench test görüntüsünde Android 11 işletim sistemi ile geldiği görülen Galaxy A72 modelinde 8GB RAM bulunuyor. Test sonuçlarına göre tek çekirdek performansında 526 puan alan model çoklu çekirdek performansındaki sonucu ise 1623 puan. 5G ve 4G sürümlerinin özellik farklarının sadece yonga seti tarafında yaşanabileceğini belirtelim.

Galaxy A72 özellikleri

Bilinen Galaxy A72 özelliklerine baktığımızda 6.7 inç boyutunda delikli bir AMOLED ekran, dörtlü ana kamera kurulumu gibi detaylar yer alıyor. Ana kamera kurulumundaki birincil sensör 64MP çözünürlük desteği sunuyor. Ultra geniş açı özellikli ikinci sensör ise 12MP çözünürlüğe sahip. Makro ve derinlik algılama için de 5MP çözünürlüğe sahip birer sensör bulunuyor.

Samsung Galaxy A serisinin yeni üyelerinde de Galaxy S21 serisinde olması beklendiği gibi pazarlara göre işlemci değişikliği yaparak satışa sunabilir. Samsung eğer performans konusunda geri kalmayacak bir yonga seti opsiyonu sunacak olursa birçok kullanıcı buna aldırış etmeden Samsung ürünlerini kullanmaya devam edecektir.

Ocak ayı Samsung için oldukça hareketli geçiyor olacak. Bakalım firma bizlere neler sunacak?

İçeriklerimizden anında haberdar olmak için tarayıcı bildirimlerini açabilirsiniz.

Google News Abone Ol

Bizi Google Haberler üzerinden takip edebilirsiniz

Cevapla

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz