Essential Phone ile Facebook’ta 360 Derece Canlı Yayın!

0
essential phone 360 degree cam

Android’i geliştiren Andy Rubin’in kurmuş olduğu akıllı telefon firması Essential Phone’un ilk modeli geçtiğimiz aylarda satışa çıktı.

 

essential phone 360 degree cam

 

Cihaz günümüz trendleri çift ana kamera ve sonsuz ekran gibi özellikleri uygun fiyata sunuyor. Tıpkı One Plus’ın ve Xiaomi’nin yaptığı gibi. Buradaki fark ise Android’i Google almadan önce ilk başlarda kameralar için geliştiren Andy Rubin’in Essential Phone’da yer alması.

 

  

 

Modele takılan ek bir kamera ile 360 derecelik çekimler yapılabiliyor. Şimdilik yazılımsal destek Facebook’ta mevcut. Periscope uygulaması için de bu desteğin geleceği belirtilmiş. Ancak Youtube canlı yayınlarında böyle bir özelliğin olup olmayacağı konusunda net bir bilgi bulunmamakta.

 

Essential Phone Özellikleri Neler?

 

 

essential phone ön-arka tasarım

 

 

Öne çıkan detaylardan ilgi yaklaşık %85’lik ekran-kasa oranı. Çözünürlük olarak baktığımızda 1312X2560 ile 19:10 formatında farklı bir ekrana sahip. Depolama olarak 128 GB ve 4 GB RAM ile gelen telefonda hafıza kartı için yuva yer almıyor. Açıkcası 128 GB oldukça yeterli bir alan. Bir de bunu genişletebilseydik çok daha güzel olurdu.
  

 

Bluetooth 5 teknolojisini destekleyen telefona Snapdragon 835 işlemcisi güç veriyor. Batarya olarak 3040 mAh kapasite ile biraz düşük kaldığını söyleyebilirim. Kalınlık anlamında da 7.8 mm kalınlığa sahip. Bu kalınlıkta bir telefona daha büyük bir batarya koyulabilseymiş çok daha iyi olurmuş. Ancak 1 günü tamamlamaya yetecektir.

 

  

Fiyatı şuanda ABD’de 449 $ olan telefonun yanında 360 derece çekim yapabilmenizi sağlayan aksesuarı da alırsanız 50 $ daha ödeme yapmanız gerekecek.

Cevapla

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz