Epic Games mobil uygulaması geliyor!

0
Epic Games

Epic Games mobil uygulaması geliyor. Son iki yıldır bedava oyunun adresi olan Epic, mobil platformda da yerini almaya hazırlanıyor. Çok yakın sürede Grand Theft Auto V ve Borderlands gibi yapımların ücretsiz olmasıyla birlikte oyuncuların birçoğu Epic’e yöneldi diyebiliriz.

Epic Games mobil uygulaması yolda

Epic Games CEO’su Tim Sweeney, platformun gelecekte Android ve iOS cihazlarda yer alacağının altını çizdi. Steam yıllardır mobil uygulamaya sahip. Bu süreçe Steam; oyun satın alma, arkadaşlarla sohbet etme, oyun indirmesi başlatma, hesaba para ekleme, arkadaş ekleme, pazarda eşya satma ve daha birçok özelliği getirdi. Epic’te ise sadece oyun indirmek ve satın almak gibi temel özellikler yer alıyor. Bu bağlamda mobil uygulamada neler olacağı merak konusu.

Kapılarının tüm geliştiricilere açık olduğunu söyleyen Epic Games CEO’su, sektöre hizmet etmek ve oyun ekosistemini büyütmek için alternatifler sunmaya çalıştıklarını belirtti. Öte yandan Sweeney, Epic Games Store’u mobil cihazlara, özellikle de Android telefonlara getirme konusunda ilk kez açıklama yapmadığını söyleyelim.

Aralık 2018 tarihinde Game Informer ile gerçekleştirdiği bir röportajda konuşan başarılı iş insanı, oyun mağazasını mobil platformlar için de yayınlama planlarından ilk kez orada bahsetmişti. 2019’da bu gerçekleşmedi, ancak Epic Games Store için doğru zaman 2020 yılı olabilir.

Son olarak şu anda aşağıdaki oyun Epic’te 4 Haziran 17.59’a kadar ücretsiz durumda.

https://www.teknokroki.com/oyun-dunyasi/epic-games-borderlands-bedava-oldu/  

Cevapla

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz