Casper VIA P3 pil performansı ne kadar iyi?

0
Casper VIA P3 pil

Casper VIA P3 pil performans testiyle karşınızdayız. Şirketin 2019 aralık döneminde çıkarttığı giriş/orta segment modeli piliyle de öne çıkıyor.

Oyun performansıyla sınıfı geçen model, kamera performansında da kısmen sınıfı geçmişti. İş pile gelince pek çok farklı unsur söz konusu.

Casper VIA P3 pil performansı değişken

Casper VIA P3 pil -2

Ekran kullanım süresine değinerek giriş yapmak istiyoruz. Telefonu gündelik ihtiyaçlara cevap verecek şekilde kullanırsanız, Wi-Fi bağlantısı, LTE (4G) veya 3G bağlantısıyla birlikte telefon görüşmeleri yapıp, internette gezinirseniz günde 6 saate varan ekran kullanım süresi sunuyor.

Tam şarj itibariyle kullanıma başladığınız zaman, parlaklık düzeyi yüzde 30 – 35 seviyelerindeyken bu kullanım süresi alınabiliyor.

Bunun haricinde güç tasarruf modunu kullanarak ve daha da kısık bir parlaklıkla bu süreyi artırmak mümkün.

Gün içerisinde kısmi olarak oyun oynayıp kısmi olarak ihtiyaçlara yönelik kullanım yapıldığında ise ekran kullanım süresi 2-2.5 saat arasında gidip geliyor.

Özellikle de grafiği yüksek oyunları çalıştırdığınız zaman pil biraz daha hızlı gidebiliyor. Oyun performans testinde yaptığımız denemelerde her beş-altı dakikada pilin yüzde 2-3 seviyesinde düştüğünü gözlemledik.

Casper VIA P3 pil performansı

Tabii ki bir pilin tüketimi kadar dolumu da önemli. Yüzde 20’li pil seviyelerinde telefonu şarja taktığınız zaman 75 dakika gibi bir sürede tam şarj olabiliyor. Hızlı şarj desteği sunan VIA P3, pil tamamen boşaldıktan sonra ise 85 – 90 dakikaya kadar varan sürelerde tam şarj olmuş oluyor.

Yüzde 0’dan yüzde 100’e ulaşan süre kullanılan adaptör ve prize göre değişkenlik gösterebiliyor. Ama genel anlamda yüzde 20-15 aralığında şarja takıldığında 75 dakikaya cihazınız hazır oluyor.

3.000 mAh kapasiteli pil eğer ki gündelik dilimde oyun oynamazsanız size bir iş gününü rahatça çıkartıyor. Sabah 8 akşam 7 saatleri arasında kullanım yapmanız durumunda sizi yolda bırakmayacağını rahatlıkla söyleyebilirim.

VIA P3 teknik özellikleri

İşlemci olarak MediaTek MT6771 (Helio P60) kullanan telefon grafik biriminde ise Mali-G72 MP3 modelinden destek alıyor.

5.86 inçlik HD+ INCELL ekranıyla gelen P3720×1520 piksel çözünürlük sunuyor. Bunun haricinde ekran kasa oranı olarak da yüzde 78.79 gibi bir oran yer alıyor.. Günümüz modellerine göre birazcık düşük bir değer olduğunu söyleyebiliriz.

Kamera cephesine baktığımız zaman arka kamerada ikili kurulumu görüyoruz. 13 MP+5MP arka kamera sensörü yer alan P3, ön kamerada da 8 MP’lik kameraya ev sahipliği yapıyor.

32 GB dahili depolaması bulunan model 3 GB RAM kapasitesine de sahip. Ayrıca çift SIM kart girişi de yer alıyor. Her iki SIM kartı da 4G şebekesinde ve VoLTE özelliğiyle kullanmak mümkün.

Kutusundan Android Pie (9) ile gelen cihazın kutu içeriği ise şöyle;

  • Casper VIA P3 Uzay Siyahı
  • Android Pie
  • Mikrofonlu Kulaklık
  • USB Güç Adaptörü
  • USB Type-C Şarj Kablosu
  • Koruma Kılıfı
  • Ekran Koruma Filmi
  • Kullanım Kılavuzu
  • Garanti Belgesi

Cevapla

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz