BDDK cep telefonlarındaki 12 taksit limitini 12 bin TL olarak güncelledi

0

BDDK(Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu) cep telefonlarında uygulanan taksit sayısı ve limiti konularında güncellemeler sağladı. Ek olarak yenilenmiş telefonlar özelinde de bir güncelleme bulunuyor. Haberimizde cep telefonu taksit limiti ve yenilenmiş cep telefonlarındaki taksit detayları hakkında bilgilere ulaşabilirsiniz.

BDDK taksit limitini 12.000 TL olarak güncelledi

Cep telefonlarında taksit sınırı 12.000 TL oldu

BDDK kararı öncesi cep telefonlarında 5.000 TL tutara kadar olan cihazlarda 12 taksit opsiyonu bulunuyordu. Yapılan güncelleme ile birlikte söz konusu tutar 12.000 TL tutarına yükseltilmiş oldu. Karar ile birlikte 12.000 TL tutarına kadar olan telefonlarda 12 taksit opsiyonu sunulabilecek.

BDDK cep telefonu taksit limiti 12.000 TL oldu

Bir diğer gelişme ise yenilenmiş telefonlarda yaşandı. Kıısaca yenilenmiş telefonun ne olduğundan bahsedelim. Kullanıcılardan alınan sağlam veya arızalı cep telefonları devlet tarafından yetki belgesi ve standartları karşılayan kurumlar tarafından test ve tamir süreçlerinden geçtikten sonra yenilenmiş olarak tekrar satışa sunuluyor. Böylece sıfır telefon seviyesine getirilmiş telefonlar daha uygun fiyatlar ile yeniden satışa sunuluyor.

Yenilenmiş telefonlarda 12 taksit imkanı

BDDK yenilenmiş cep telefonu taksit limitini güncelledi

Yenilenmiş telefonlar 1 yıl garantili olarak satışa sunuluyorlar. Bu detayı da belirtelim. BDDK tarafından yapılan güncelleme ile yenilenmiş telefonlarda fiyat limiti aranmaksızın tüm cep telefolarında 12 ay taksit opsiyonu sunulabilecek.

BDDK’nın bu güncellemesi hakkında siz neler düşünüyorsunuz?

Cevapla

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz