Apple yeni MacBook Pro modellerinde tanıttığı TouchBar özelliğini iPhone‘a getirebilir. Nasıl mı ? Detaylar haberimizde.

 

 

 

Amerikalı şirket ilk iPhone modelini çıkarmasının üzerinden – yani 2017 – 10 geçti. Bu sebeple bu yıl özel bir iPhone modeli çıkaracağı yönünde bilgiler çok önceden beridir piyasada dolaşmakta. Başarılı tahminleriyle bilinen KGI analisti Ming-Chi Kuo’ya göre Apple, iPhone modelinde – bana göre en azında özel modelinde bunu yapacaktır – veya modellerinde fiziksek eve dönüş butonunu kaldırabilir. Bunun yerine MacBook Pro‘lardaki Touch Bar‘a benzer fonskiyonel dokunmatik bir alana fiziksel butonun bulunduğu yerde yer verebilir.

Touch ID benzeri bir teknolojiye ise ekran üzerinde yer vermesi muhtemel. Zira Apple bu yönde adımlar atmıştı. Bu yıl iPhone‘un 10. yılı olması sebebiyle Samsung’tan oldukça yüksek adetlerde OLED ekran alan Apple, en azında bu yıl özel olarak çıkarması beklenen 3. iPhone modelinde OLED ekran kullanacaktır. Hatta ve hatta 100 milyon adetlik bir sipariş geçildiğini düşünürsek tüm seride de OLED ekran kullanılabilir.

Bu durumda özel modeli ayırt eden özellik MacBook’larda olduğu gibi Touch Bar olabilir. Başlangıç depolama kapasitesi de 128 ve ya 256 GB olabilir. Başarı miktarı gibi verileri cihazlar piyasaya çıkmasının üzerinden bir süre geçmesinin ardından öğreneceğiz. Tahmini olarak Ekim ayı içerisinde bu konuda bir haber yapabiliriz şeklinde bir tahminde bulunabilirim sanırım.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz