Apple yeni saatlerini tanıttı! İşte Apple Watch 9 ve Apple Watch Ultra 2 özellikleri

0
Apple Watch 9

Apple, her yıl olduğu gibi bu yıl da Cupertino’daki genel merkezinde yer alan Steve Jobs Theater’da 12 Eylül günü TSİ 20.00’de başlayan etkinlikte yeni ürünlerini tanıttı. Etkinlik kapsamında tanıtılan saat modelleri ile ilgili detaylar haberimizde.

Apple Watch 9 detayları

Kullanıcılar ilk kez, her Apple Watch koleksiyonundan bir karbon nötr model seçebiliyor. Bu, Apple’ın 2030 yılına kadar tüm çalışmalarında, üretim tedarik zincirinde ve ürün yaşam döngüsünde karbon nötr olmayı hedefleyen Apple 2030 stratejisindeki önemli bir kilometre taşını temsil ediyor.

Yeni Apple Watch serisi bugünden itibaren sipariş edilebilecek ve 22 Eylül Cuma günü satışa sunulacak.

Apple Watch 9

Apple Watch milyonlarca kişiye sağlık, zindelik, iletişim ve güvenlik konularında destek olan vazgeçilmez bir yardımcı.” diyen Apple COO’su Jeff Williams sözlerine şöyle devam etti: “Yeni çift dokunuş hareketi, daha parlak ekran, aygıt içi Siri gibi inanılmaz yeni özelliklere ve teknolojik ilerlemelere sahip en güçlü Apple Watch serimizi, ilk karbon nötr ürünlerimizle birlikte sunuyoruz. İster eski modellerden bu modele geçiş yapın ister ilk kez Apple Watch satın alın, Apple Watch deneyimini yaşamak için bundan daha cazip bir zaman olmamıştı.”

Apple olarak, müşterilerimizin çok sevdiği ürünler üretmeye ve aynı zamanda gezegeni de korumaya kararlıyız ve bu yıl, Apple 2030 hedefimize giden yolda yeni bir dönüm noktasına ulaştık.” diyen Apple Çevre, Politika ve Sosyal Girişimlerden Sorumlu Başkan Yardımcısı Lisa Jackson sözlerini şöyle sürdürdü: “İlk karbon nötr ürünlerimizi; malzemelerden, elektrikten ve nakliyeden kaynaklanan karbon emisyonlarını inovasyon ve tasarım yoluyla inanılmaz bir şekilde azaltarak tamamen Apple’a özgü bir şekilde üretttik.

Yeni ve Güçlü S9 SiP

Apple Watch Series 9, Apple’ın yepyeni ve özel S9 SiP çipinden güç alıyor. Apple’ın şimdiye kadarki en güçlü saat çipi; sistem genelindeki iyileştirmelerin yanı sıra yeni bir çift dokunuş hareketi ve sağlık verilerine gizli ve güvenli bir şekilde erişip bunları kaydedebilen aygıt içi Siri gibi yepyeni özellikler sunuyor. Apple Watch Series 9 aynı zamanda, yapay öğrenme görevlerini Apple Watch Series 8’e göre iki kata kadar daha hızlı işleyebilen 4 çekirdekli yeni bir Neural Engine’a da sahip. S9 SiP’in güç verimliliği Apple Watch Series 9’ün yine tüm gün süren 18 saatlik pil ömrüne sahip olmasını sağlıyor.

Çift Dokunuş Hareketi

Apple Watch; dokunma, kaydırma, bileği kaldırma gibi hareketlerin yanı sıra üzerini kapatarak sessize al, Digital Crown ve Taptic Engine gibi inovasyonlar ile kullanım kolaylığı sunuyor. Yeni bir çift dokunuş hareketiyle kullanıcılar, ekrana dokunmadan ve yalnızca tek ellerini kullanarak Apple Watch Series 9’u kolayca kontrol edebiliyor. Kullanıcılar saatin takılı olduğu ellerinin işaret ve başparmaklarını birbirine iki kez dokundurduğunda Apple Watch Series 9’daki en yaygın işlemlerden birçoğunu hızla ve kolayca gerçekleştirebiliyor.

Çift dokunuş hareketi bir uygulamadaki ana düğmeyi kontrol ediyor ve bir sayacı durdurmak, müzik çalıp duraklatmak veya bir alarmı ertelemek için kullanılabiliyor. Bu hareket aramaları yanıtlayıp sonlandırmak ve hatta Apple Watch’ta Kamera Kumandası ile fotoğraf çekmek için kullanılabiliyor. Çift dokunuş aynı zamanda saat kadranında Akıllı Gruplama’yı da başlatıyor. Sonraki bir çift dokunuş hareketi ise araç takımları arasında kaydırmaya olanak tanıyor.

Bu yeni çift dokunuş hareketi; ivmeölçer, jiroskop ve optik kalp sensöründen aldığı verileri yeni bir yapay öğrenme algoritmasından yararlanarak işleyen, Apple Watch Series 9’daki daha hızlı Neural Engine ile mümkün hale geliyor. Algoritma, işaret parmağı ve başparmakla çift dokunuş hareketi gerçekleştirildiği sıradaki hassas bilek hareketlerinin benzersiz yapısını ve kan akışındaki değişiklikleri tespit ediyor. Çift dokunuş hareketi, önümüzdeki ay içinde bir yazılım güncellemesi olarak kullanıma sunulacak.

Daha Parlak Ekran

Apple Watch 9 2000 nits parlaklık

Enerji açısından verimli S9 SiP ve gelişmiş ekran mimarisi, Apple Watch Series 9’un maksimum parlaklığını, Series 8’in 2 katı olacak şekilde 2000 nite çıkararak parlak gün ışığında metin okumayı daha da kolay hale getiriyor. Ekran parlaklığı, karanlık odalarda ve günün erken saatlerinde yakındaki kişileri rahatsız etmemek için bir nite kadar düşürülebiliyor.

Sağlık Verilerine Erişip Bunları Kaydedebilen Aygıt İçi Siri

Apple Watch’ta ilk kez Siri istekleri aygıtta işlenebiliyor. Siri, internetten bilgi alınmasını gerektirmeyen antrenman başlatma veya sayaç ayarlama gibi taleplerde kablosuz veya hücresel ağlara ihtiyaç duymuyor. Böylece daha hızlı ve güvenilir yanıtlar veriyor. Güçlü Neural Engine dikte doğruluğunu da Apple Watch 8’e göre yüzde 25’e kadar artırıyor.

Aygıtta işleme gizli ve güvenli bir şekilde gerçekleştiriliyor. Üstelik sağlık ve fitness ile ilgili sorgular söz konusu olduğunda Siri şimdi Sağlık uygulamasındaki verilere erişmek için kullanılabiliyor. Örneğin, bir kullanıcı önceki gece kaç saat uyuduğunu, Aktivite halkalarının kapanmaya ne kadar yaklaştığını veya bir ölçüm cihazı bağlamışsa kan şekeri düzeyini sorabiliyor. Kullanıcılar Siri’den ağırlık, menstrüasyon veya aldıkları ilaçlar gibi sağlık verilerini kaydetmesini de isteyebiliyor.

Tam Konum Bulma ve HomePod Entegrasyonu

Apple Watch’u kullanarak iPhone’un yerini bulabilmek kullanıcıların sevdiği bir özellik. Şimdi ikinci nesil Ultra Geniş Bant (UWB) çipe sahip olan S9 SiP, aynı UWB çipe sahip iPhone 15 ailesinde Tam Konum Bulma’yı mümkün kılıyor. Tam Konum Bulma özelliği, iPhone farklı bir odada olsa bile kayıp aygıtın bulunması için uzaklık ve yön bilgilerinin yanı sıra görsel, dokunsal ve sesli yönlendirme de sağlıyor.

UWB, Apple Watch ile HomePod arasında daha derin bir entegrasyon da sağlıyor. Bir Apple Watch kullanıcısı müzik çalan bir HomePod’a 4 metreden fazla yaklaştığında, Apple Watch Series 9 medyayı kontrol etmek için Şu An Çalınan’ı başlatıyor. HomePod’da hiçbir şey çalmıyorsa, Akıllı Gruplama’nın üst kısmında medya önerileri görüntüleniyor.

Karbon Nötr Modeller

Apple Watch 9 kordonlar

Apple Watch Series 9, Apple Watch Ultra 2 ve yeni Apple Watch SE için belirli kasa ve kayış kombinasyonları Apple’ın ilk karbon nötr ürünleridirApple 2030 hedefleri kapsamında, Apple Watch’un karbon ayak izi önemli ölçüde azaltıldı. En büyük üç sera gazı kaynağından, yani malzemelerden, elektrikten ve nakliyeden kaynaklanan emisyon miktarı düşürüldü. Kalan düşük emisyon miktarı, doğa tabanlı projelerden elde edilen yüksek kaliteli karbon kredileriyle dengeleniyor. Apple Watch ambalajı yüzde 100 lif bazlı olacak şekilde tasarlandı ve ambalajdaki yeni logodan ürünlerin karbon nötr olduğu anlaşılıyor.

Karşınızda watchOS 10

Apple Watch Series 9, bir dönüm noktası olan ve şu yenilikleri sunan watchOS 10 ile geliyor:

 • Bilgileri hızlıca görebilmek için yeni bir yaklaşım getiren, yeniden tasarlanmış uygulamalar ve ilgili araç takımlarını tam ihtiyaç duyulduğunda gösteren yeni Akıllı Gruplama.
 • Eğlenceli yeni saat kadranları: Snoopy, Palet ve Solar Analog. Yeni Nike saat kadranı Nike Globe’da, her saniyede yer kürenin üzerindeki çizgilerden biri ışıklandırılıyor.
 • Güç ölçerlere, hız ve kadans sensörlerine Bluetooth ile bağlanabilen bisikletçiler, yeni ölçümlereAntrenman Görünümlerine ve bisiklet antrenmanlarına kavuşuyor.
 • Bisiklet antrenmanları iPhone’da otomatik olarak bir Canlı Etkinlik şeklinde görünebiliyor ve dokunulduğunda tam ekrandan yararlanabiliyor.
 • Yeni Pusula Ara Noktaları ve Harita özellikleri açık hava maceralarında bisikletçilere daha fazla yardımcı oluyor.
 • Farkındalık uygulamasında ruh hâli kaydı özelliğiyle birlikte zihin sağlığını destekleyen ek araçlar sunuluyor.
 • Ortam ışığı sensörünü kullanarak gün ışığında geçirilen süreyi ölçme özelliği miyopi riskini azaltmaya yardımcı oluyor ve her yaştan kişinin fiziksel ve zihinsel sağlığı için ekstra fayda sağlayabiliyor.

Apple Watch SE

Apple Watch SE

Apple Watch SE, temel Apple Watch deneyimini erişilebilir bir fiyat noktasında sunmaya devam ediyor ve kullanıcıların Apple Watch yolculuğuna başlamaları, Aile Ayarları ile birlikte kullanmaları veya sevdiklerine hediye etmeleri için harika bir seçenek oluşturuyor. Buna ek olarak, watchOS ile gelen Apple Watch SE; Aktivite takibi, yüksek ve düşük kalp atış hızı bildirimleri, Düşme Algılama, Acil SOS ve Trafik Kazası Algılama özelliklerini sunuyor.

Ürün serisi

 • Apple Watch Series 9, 41 mm ve 45 mm olmak üzere iki farklı boyutta, alüminyum kasa için yıldız ışığı, gece yarısı, gümüş, (PRODUCT)RED ve yeni pembe renk seçenekleri ve paslanmaz çelik kasa için altın, gümüş ve grafit rengi seçenekleriyle sunuluyor.
 • Yeni bir Spor Loop takılı her alüminyum Apple Watch Series 9 karbon nötr olur.
 • Apple Watch SE, 40 mm ve 44 mm alüminyum kasa boyutu seçenekleriyle sunuluyor ve yeni bir Spor Loop kordon ile eşleştirildiğinde karbon nötr oluyor.
 • Apple Watch Hermès gümüş ve uzay siyahı renk seçenekleriyle ve paslanmaz çelik kasayla sunuluyor.

Kayışlar

Apple, yüzde 68’i, deriye göre çok daha düşük karbon emisyonuna sahip tüketici sonrası geri dönüştürülmüş içerikten üretilen Mikro Dokuma adlı yeni bir lüks ve dayanıklı mikro kumaşı da ilk kez kullanıma sunuyor. Süet benzeri yumuşak bir dokuya sahip Mikro Dokuma; Manyetik Baklalı Model ve Modern Tokalı kayışlarda bulunuyor. Apple, bugünden itibaren saat kayışları dahil hiçbir yeni Apple ürününde artık deri kullanmayacak.

Popüler Spor Loop kordon, yüzde 82 oranında geri dönüştürülmüş iplik kullanılarak yeniden tasarlandı. Tüm yeni Apple Watch Spor Loop’lar karbon nötr.

Apple, Nike ve Hermès daha çevre dostu kayış koleksiyonları üzerinde çalıştı. Nike Spor Kordon şimdi yüzde 32 veya daha yüksek oranda geri dönüştürülmüş floroelastomer içeriyor. Her kordon, fazla kayışlardan elde edilen renkli bileşenlerle benzersiz hale geliyor. Uzay boyama Nike Spor Loop ise önceki sezonlardan kalan iplikleri yeniden değerlendiriyor.

Apple, Nike ve Hermès daha çevre dostu kayış koleksiyonları üzerinde çalıştı. Nike Spor Kordon şimdi yüzde 32 veya daha yüksek oranda geri dönüştürülmüş floroelastomer içeriyor. Her kordon, fazla kayışlardan elde edilen renkli bileşenlerle benzersiz hale geliyor. Uzay boyama Nike Spor Loop ise önceki sezonlardan kalan iplikleri yeniden değerlendiriyor.

Yeni bir Hermès kayış koleksiyonu şirketin zengin tekstil ve zanaatkarlık geçmişine gönderme yapıyor. Koleksiyona iki yeni örgü bant eklendi: Toile H markanın özel kareli dokuma tuvalini yeniden yorumlarken Twill Jump ise kontrastlı ayrıntılara sahip zengin bir düz renkten oluşuyor. Apple Watch için üretilen ilk örgü kayış olan Bridon, çarpıcı bir zikzak deseniyle elde örülüyor. Kilim ise sportif bir su geçirmez olacak şekilde kalıplanmış kauçuktan üretiliyor ve katlanan bir tokaya sahip. Bu dört yeni kayış stilini klasik görünümlü yeni bir saat kadranı olan Hermès Radial tamamlıyor.

Apple Watch 9 ve Apple Watch SE fiyatları

 • AvustralyaKanadaFransaAlmanyaHindistanJaponyaBAEBirleşik KrallıkABD ve 40’tan fazla ülke ve bölgedeki müşteriler Apple Watch Series 9 ve Apple Watch SE’yi bugünden itibaren sipariş edebilecek. Bu modeller 22 Eylül Cuma gününden itibaren mağazalardan satın alınabilecek.
 • Apple Watch Series 9 14.999 TL, Apple Watch SE ise 9.499 TL başlayan fiyatlarla satışa sunuluyor.
 • Apple Watch kayışları, Apple Watch Nike kordonları ve Apple Watch Hermès kayışları bugünden itibaren apple.com/tr/store adresinden ve Apple Store uygulamasından sipariş edilebilecek ve 22 Eylül Cuma gününden itibaren satışa sunulacak.
 • watchOS 10, 18 Eylül Pazartesi günü Apple Watch Series 4 veya daha yeni Apple Watch modelleri için kullanıma sunulacak. watchOS 10 için iOS 17 yüklü iPhone XS veya daha yeni bir iPhone modeli gerekir. Her özellik her aygıtta veya bölgede kullanılamayabilir.
 • Apple Watch Series 9, Apple Watch SE, Apple Watch Ultra 2 ya da yeni bir Apple Watch Series 4 veya daha yeni bir Apple Watch modeli satın alan müşteriler üç aylık Apple Fitness+ üyeliğinden yararlanabilir.

Apple Watch Ultra 2 detayları

Apple bugün, Apple’ın en yetenekli ve dayanıklı akıllı saatini yeni özelliklerle buluşturan ve çevre üzerindeki etkileri en aza indirme konusunda önemli bir dönüm noktasına ulaşan Apple Watch Ultra 2’yi tanıttı. Apple Watch Ultra 2, kullanıcıların Ultra’da sevdikleri tüm özelliklerin yanı sıra yeni ve güçlü S9 SiP’e, sihirli ve yeni bir çift dokunuş hareketine, Apple’ın şimdiye dek en parlak ekranına, genişletilmiş rakım aralığına, aygıt içi Siri’ye, iPhone için Tam Konum Bulma özelliğine ve su sporları için gelişmiş özelliklere sahip. Apple Watch Ultra 2; yeniden tasarlanan uygulamalar, yeni Akıllı Gruplama özelliği, yeni bisiklet sürme deneyimleri, açık hava keşiflerine yardımcı olacak özellikler ve Modüler Ultra adlı yeni bir özel saat kadranı sunan watchOS 10 sürümüyle geliyor. Tüm bu yeni gelişmelerle birlikte Apple Watch Ultra 2, normal kullanımda 36 saatlik aynı pil ömrüne sahip ve Düşük Güç Modu’nda 72 saate kadar kullanım imkanı sunuyor.

Apple Watch Ultra 2

Kullanıcılar ilk kez, her Apple Watch koleksiyonundan bir karbon nötr model seçebiliyor. Bu, Apple’ın 2030 yılına kadar tüm çalışmalarında, üretim tedarik zincirinde ve ürün yaşam döngüsünde karbon nötr olmayı hedefleyen Apple 2030 stratejisindeki önemli bir kilometre taşını temsil ediyor.

Apple Watch Ultra 2 bugünden itibaren sipariş edilebilecek ve 22 Eylül Cuma günü satışa sunulacak.

En dayanıklı ve yetenekli Apple Watch akıllı saatimiz bu yıl daha da iyi.” diyen Apple COO’su Jeff Williams sözlerine şöyle devam etti: “Üstün performans ve özellik güncellemeleriyle gelen Apple Watch Ultra 2, en gelişmiş Apple Watch aygıtımız. Etkileyici bir tasarımda tüm Apple Watch aygıtları arasındaki en büyük ve parlak ekranımıza, en uzun pil ömrüne ve en iyi GPS’e sahip olmak isteyen herkes için mükemmel.

Yeni ve Güçlü S9 SiP

Apple Watch Ultra 2, Apple’ın yepyeni ve özel S9 SiP çipinden güç alıyor. Apple’ın şimdiye kadarki en güçlü saat çipi; sistem genelindeki iyileştirmelerin yanı sıra yeni bir çift dokunuş hareketi ve sağlık verilerine gizli ve güvenli bir şekilde erişip bunları kaydedebilen aygıt içi Siri gibi yepyeni özellikler sunuyor. Apple Watch Ultra 2 aynı zamanda, yapay öğrenme görevlerini ilk Apple Watch Ultra’dan iki kata kadar daha hızlı işleyebilen 4 çekirdekli yeni bir Neural Engine’a sahip.

Çift Dokunuş Hareketi

Çift Dokunuş özelliği

Apple Watch; dokunma, kaydırma, bileği kaldırma gibi hareketlerin yanı sıra üzerini kapatarak sessize al, Digital Crown ve Taptic Engine gibi inovasyonlar ile kullanım kolaylığı sunuyor. Yeni bir çift dokunuş hareketiyle kullanıcılar, ekrana dokunmadan ve yalnızca tek ellerini kullanarak Apple Watch Ultra 2’yi kolayca kontrol edebiliyor. Kullanıcılar saatin takılı olduğu ellerinin işaret ve başparmaklarını birbirine iki kez dokundurduğunda Apple Watch Ultra 2’deki en yaygın işlemlerden birçoğunu hızla ve kolayca gerçekleştirebiliyor. Çift dokunuş aynı zamanda saat kadranında Akıllı Gruplama’yı da başlatıyor. Sonraki bir çift dokunuş hareketi ise araç takımları arasında kaydırmaya olanak tanıyor.

Çift dokunuş hareketi bir uygulamadaki ana düğmeyi kontrol ediyor ve bir sayacı durdurmak, müzik çalıp duraklatmak veya bir alarmı ertelemek için kullanılabiliyor. Bu hareketle aramaları yanıtlayıp sonlandırmak, Apple Watch’ta Kamera Kumandası ile fotoğraf çekmek ve hatta Pusula uygulamasında yeni Yükseklik görünümüne geçiş yaparak kayıtlı ara noktaların göreceli yüksekliğini görmek mümkün.

Bu yeni çift dokunuş hareketi; ivmeölçer, jiroskop ve optik kalp sensöründen aldığı verileri yeni bir yapay öğrenme algoritmasından yararlanarak işleyen, Apple Watch Ultra 2’deki daha hızlı Neural Engine ile mümkün hale geliyor. Algoritma, işaret parmağı ve başparmakla çift dokunuş hareketi gerçekleştirildiği sıradaki hassas bilek hareketlerinin benzersiz yapısını ve kan akışındaki değişiklikleri tespit ediyor. Çift dokunuş hareketi, önümüzdeki ay içinde bir yazılım güncellemesi olarak kullanıma sunulacak.

Daha Parlak Ekran

Yeni bir gelişmiş ekran mimarisi, Apple Watch Ultra 2’nin maksimum parlaklığını Apple Watch Ultra’nın ilk neslinden yüzde 50 daha parlak olacak şekilde 3000 nite taşıyor ve rahatsız edici güneş ışığında okumayı kolaylaştırmak için Apple’ın tasarladığı şimdiye dek en parlak ekranı sunuyor. Ekran parlaklığı, karanlık odalarda ve günün erken saatlerinde yakındaki kişileri rahatsız etmemek için bir nite kadar düşürülebiliyor. El Feneri de yeni ekran mimarisinden yararlanıyor; Digital Crown’u döndürmek parlaklığı geçici olarak iki kat artırarak yolunuzu daha iyi aydınlatıyor.

Modüler Ultra Saat Kadranı

Apple Watch Ultra için tasarlanan yeni Modüler Ultra saat kadranı saniye, rakım ve derinlik gibi gerçek zamanlı verileri göstermek için en dış kenarları kullanarak büyük ekran avantajından yararlanıyor. Kadran tüm dijital Apple saat kadranları arasında en fazla sayıda komplikasyonu sunuyor ve sportif faaliyetler, açık hava maceraları, okyanus aktiviteleri ve su sporları için özelleştirilebiliyor.

En Zorlu Koşullar İçin Test Edildi

Apple Watch Ultra 2, en zorlu koşullar düşünülerek tasarlanmıştır ve en alçak vadileri keşfedebilmeniz için deniz seviyesinin 500 metre altından dünyanın en yüksek zirvelerine çıkabilmeniz için 9000 metreye kadar olan, Apple ürünleri arasındaki en geniş rakım aralığında kullanım için test edilmiştir.

Apple Watch Ultra 2

Eğlence Amaçlı Su Altı Dalışları ve Serbest Dalış

Apple Watch Ultra, kitesurfing ve wakeboarding gibi ekstrem aktivitelerin yanı sıra Huish Outdoors’un güncellenen Oceanic+ uygulamasıyla eğlence amaçlı 40 metreye tüplü dalış ve şimdi serbest dalış gibi su sporları için mükemmeldir.

Yerleşik Derinlik uygulaması şimdi her seansı günlüğe kaydediyor. Böylece kullanıcılar, Apple Watch Ultra’daki en yeni seansları gözden geçirebiliyor veya iPhone’daki Fitness uygulamasında bir GPS giriş noktasına sahip tüm dalışların geçmişini görüntüleyebiliyor.

Oceanic+ uygulamasıyla bir serbest dalış sırasında kullanıcılar, derinlik ve geçen süre gibi önemli verileri büyük, kalın ve kolayca göz atılabilecek bir şekilde görebilecek ve hedef derinlik uyarıları alabilecek. Dalışlar arasındaki kalp atış hızı bölgeleri, kullanıcıların kalp atış hızlarını izleyip düşürmelerine yardımcı oluyor. Yüzeyde geçen süre ve geçen seans süresi gibi önceden ayarlanan alarmlar kullanıcılara her antrenman seansında rehberlik ediyor. Ayrıntılı kayıt defteri ise iniş ve çıkış hızları dahil olmak üzere bir profilin tüm bilgilerini gösteriyor.

Sağlık Verilerine Erişip Bunları Kaydedebilen Aygıt İçi Siri

Apple Watch’ta ilk kez Siri istekleri aygıtta işlenebiliyor. Siri, internetten bilgi alınmasını gerektirmeyen antrenman başlatma veya sayaç ayarlama gibi isteklerde kablosuz veya hücresel ağlara ihtiyaç duymuyor. Böylece daha hızlı ve güvenilir yanıtlar veriyor. Üstelik güçlü Neural Engine, dikte doğruluğunu yüzde 25’e kadar artırıyor.

Aygıtta işleme gizli ve güvenli bir şekilde gerçekleştiriliyor. Üstelik sağlık ve fitness ile ilgili sorgular söz konusu olduğunda Siri şimdi Sağlık uygulamasındaki verilere erişmek için kullanılabiliyor. Örneğin, kullanıcılar önceki gece kaç saat uyuduklarını veya Aktivite halkalarını tamamlama durumlarını sorabiliyor, koşu (dış) ya da bisiklet antrenmanı başlatabiliyor veya hiç ağ bağlantısı olmadığı halde bile yalnızca seslerini kullanarak ara nokta ayarlama gibi isteklerde bulunabiliyor. Üstelik kullanıcılar Apple Watch Ultra 2’de ağırlık, vücut sıcaklığı, menstrüasyon ve aldıkları ilaçlar gibi sağlık verilerini kaydetmek için de Siri’yi istek gönderebiliyor.

Tam Konum Bulma

Apple Watch’u kullanarak iPhone’un yerini bulabilmek kullanıcıların sevdiği bir özellik. Şimdi ikinci nesil Ultra Geniş Bant çipe sahip S9 SiP, aynı UWB çipe sahip iPhone 15 ailesinde Tam Konum Bulma’yı mümkün kılıyor. Tam Konum Bulma özelliği, iPhone’ları farklı bir odada olduğunda veya kullanıcılar dalıştan sonra aygıtı nereye koyduklarını hatırlamadığında bile kayıp aygıtın bulunması için uzaklık ve yönün yanı sıra görsel, dokunsal ve sesli yönlendirme de sağlıyor.

Karbon Nötr Modeller

Apple Watch Ultra 2, Apple Watch SE ve yeni Apple Watch Series 9 için belirli kasa ve kayış kombinasyonları Apple’ın bugüne kadar ürettiği ilk karbon nötr ürünlerdirApple 2030 hedefleri kapsamında, Apple Watch Ultra 2’nin karbon ayak izi önemli ölçüde azaltıldı. En büyük üç sera gazı kaynağından, yani malzemelerden, elektrikten ve nakliyeden kaynaklanan emisyon miktarı düşürüldü. Kalan düşük emisyon miktarı, doğa tabanlı projelerden elde edilen yüksek kaliteli karbon kredileriyle dengeleniyor. Geri dönüştürülmüş titanyum içermeyen ilk Apple Watch Ultra ile karşılaştırıldığında Apple Watch Ultra 2, Alpine Loop ve Trail Loop ile eşleştirildiğinde yüzde 95 geri dönüştürülmüş titanyumdan üretiliyor. Apple Watch Ultra 2 ambalajındaki yeni bir logo, karbon nötr modelleri gösteriyor.

Apple Watch Ultra 2 özellikler özet

Ürün serisi

 • Apple Watch Ultra 2, 49 mm kasayla sunuluyor ve yeni bir Trail Loop veya Alpine Loop ile eşleştirildiğinde karbon nötr oluyor.
 • Alpine Loop (mavi, indigo, klasik zeytin yeşili), Trail Loop (turuncu/bej, yeşil/gri, mavi/siyah) ve Ocean Kordon (mavi, turuncu) yeni renk seçenekleriyle kullanıma sunuluyor.
 • Tüm yeni Apple Watch Trail Loop ve Alpine Loop kayışlar karbon nötrdür ve yüzde 30’un üzerinde geri dönüştürülmüş içeriğe sahiptir.

Apple Watch Ultra 2 fiyatları

 • AvustralyaKanadaFransaAlmanyaHindistanJaponyaBAEBirleşik KrallıkABD ve 40’tan fazla diğer ülke ve bölgedeki müşteriler Apple Watch Ultra 2’yi bugünden itibaren sipariş edebilecek. Apple Watch Ultra 2, 22 Eylül Cuma gününden itibaren mağazalardan satın alınabilecek.
 • Apple Watch Ultra 2 39.999 TL fiyatıyla satışa sunulacak.
 • watchOS 10, 18 Eylül Pazartesi günü Apple Watch Series 4 veya daha yeni Apple Watch modelleri için kullanıma sunulacak. watchOS 10 için iOS 17 yüklü iPhone XS veya daha yeni bir iPhone modeli gerekir. Her özellik her aygıtta veya bölgede kullanılamayabilir.

Daha fazlası için teknokroki.com adresini takipte kalın. İçeriklerimizden anında haberdar olmak için tarayıcı bildirimlerini açabilirsiniz. Ayrıca Google News ve Bundle üzerinden de bizi takip edebilirsiniz. 

Cevapla

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz