Apple Watch bir daha hayat kurtardı!

0
Apple Watch 4. nesil görsel

Almanya’da 80 yaşındaki bir kadın, evinde düştü. Düşüşü tespit eden Apple Watch, durumu acil servise iletti. Eve gelen acil servis yetkilileri kadını hastaneye kaldırdı.

Münih sağlık servisi konu ile ilgili açıklamada: “ Hanımefendi’nin saatinde düşme tespit eden bir sistem bulunuyordu. Saat, düşmeden sonra sağlık servisini uyardı. Kontrol merkezindeki bir memur, acil servis çağrısını kabul etti. Böylece bir kişinin ağır bir şekilde düştüğü merkeze iletildi. Merkez acil yardım ekiplerini olaya yönlendirdi. Ambulans ekibi kilitli kapıyı açtı ve içeri girdi.” denildi.

Bu konuda iyi haber, kadının hayatını kaybetmemesi veya ağır bir yaralanma yaşamamış olması.

Akıllı saat, daha önce de benzer şekilde düşen insanların hayatını kurtarmıştı. Ayrıca ürün, insanların kalp ile ilgili sorunlarında da erken önlem olarak önemli bir rol alıyor. Daha önce de Ekim ayında bir kadın düşmüş, saati acil durum çağrısını ekiplere iletmişti. Kadın baygın bir durumda bulunmuş, ekiplerce kurtarılmıştı. Siz de Apple’ın akıllı saatinin dördüncü versiyonunun kullanıcısıysanız mutlaka “düşüş tespiti” uygulamasını kullanmanızı öneriyoruz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here