Apple dün akşam TSİ(Türkiye saati ile) 20:00’da Amerika’da gerçekleştirdiği sunumla yeni iPhone 7 serisini, Apple Watch 2 serisini ve yeni kablolu – kablosuz kulaklıkların tanıtımını gerçekleştirdi.
Yeni iPhone serisinde Apple daha önce de sizlerle paylaştığımız gibi tasarım tarafında neredeyse hiçbir değişiklik yapmadı.
Ek olarak 3.5mm kulaklık portunu kaldıran Apple lightning portu üzerinden bağlantı sağlayan yeni EarPods kulaklıklarını ve yeni kablosuz AirPods kulaklıklarını da tanıttı.
Kısacası Apple şunu diyor :
“Şarj portunu işgal etmek istemiyorsan kablosuz kulaklığımızı almalısın.”
Bu bildiğimiz ve alıştığımız bir Apple davranışı. Aksesuar satışı.

İki cihazda da en önemli yeniliklerden birisi stereo hoparlör sisteminin yer alacak olması. Ahize kısmı dediğimiz telefonla görüşme yaparken kulağımıza denk gelen kısım ve alt tarafta yer almak üzere 2 kanal ses sunmaya başlıyor Apple böylece.
iPhone 7 serisinde 6S serisinden farklı olan detaylara bakacak olursak

 

apple-iphone-7
4.7″ ekran boyutu olan modelde tasarım olarak sevilen piyano siyahına benzer bir renk – aynısı da olabilir. – tercih edilmiş. Ayrıca iPhone 7 ve 7 Plus modellerinde bir önceki jenerasyona kıyasla en önemli değişiklik 3.5mm kulaklık portunun kaldırılmış olması en önemli detay.

Eğer elinizde yüksek kaliteli bir 3.5mm portlu kulaklık var ise yeni bir iPhone modeli de almak istiyorsanız bu ürününüzü kullanabilmek için bir dönüştürü aparata ihtiyaç duyacaksınız. Bu aparatı temin ettiğinizde ettiğinize değip değmeyeceğini denemeden bilme şansınız olmayacaktır. Apple bu aparatı kutu içerisinde kullanıcılarına sunacak. Ancak verim istenilen seviyede olacak mı ?

Çıkış fiyatı ülkemiz için henüz netlik kazanmayan modelin başlangıç hafızası 32 GB. 128 ve 256 GB seçenekleri de mevcut üründe. iPhone 7 modelinde de 7 Plus modelinde de olduğu gibi OIS mevcut.

 

apple-iphone-7-plus

iPhone 7 Plus modelinde 2 adet kamera bulunuyor. İlk kamera OIS destekli iPhone 7 modelinde de yer alan kamera ve telefoto özellikli daha geniş açılı 2. kamera 2X optik zoom desteği sunuyor.

Apple yeni iPhone serisinde tasarımsal değişiklik yapmamasına rağmen iyi satış rakamlarına ulaşabilecek mi ? Bunu bize zaman gösterecek. Ayrıca Apple’ın tasarımsal değişikliği gelecek yılki iPhone modeline sakladığını, bunun nedeninin de önümüzdeki yıl Apple’ın 10. yılı olmasın olduğunu söyleyelim.

Ek olarak 6S serisinin de giriş modelindeki depolama alanı 16 GB’da 32 GB’a çıkarıldı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz