Merhaba okuyucularım, bugün sizlere yeni işletim sistemi Ambiet OS’yu tanıtacağız. İyi okumalar dileriz.

Android geliştiricisi olan Andy Rubin, dün yeni telefonunu tanıttı. Fakat bu telefonu Android işletim sistemi kullanılmayacak. Yeni geliştirdiği Ambiet OS adlı işletim sistemi ile çalışıyor. Kullanıcıları sevindirecek haber de veren Andy Rubin, Ambiet OS’un açık  kaynaklı olacağını da açıkladı. Böylece herkes yazılan kodları görecek ve sorun ortadan kalkacak. Essential’ın Ambient OS’u yeni yeni gelişen ev teknolojisine göz önüne alarak Andy Rubin’in, standartlar ve çeşitli cihazlar yayınlamayı hedeflediğini söyleyebiliriz.

Android’in iOS’a göre iyileştirme oranının çok daha düşük olduğunu kabul eden Rubin, yeni girişimi olan Ambient OS’un bunun için bir çözüm ürettiğini söyledi. Çözümün ne olduğunu söylemeyen Rubin, bu konuda ne gibi adımlar atacak henüz bilinmiyor.

Walt Mossberg, kod konferansında Rubin’e Google’ın işletim sisteminin dünya çapında çelişkili çalışan farklı versiyonlara dönüştüğünü belirtti. Ancak Rubin Android’in gücünü söyleyerek bu tutuma karşı çıktı. Rubin, Apple’ın %80’lere ulaşan iyileştirme oranının %60 – 70 oranına yakın olduğunu söylemeden önce, hiç kimsenin yüzde yüz iyileştirme yapamayacağını belirtti. Son zamanlarda Android ve iOS’un yanına yeni seçenekler getirilmeye çalışılıyor. Samsung’un Tizen’i ya da Essential’ın Ambient OS’u buna örnek gösterilebilir.

Bugünlük de bu kadar. Bir daha ki haberin daha sonuna geldik. Başka bir haberde görüşmek üzere, hoşça kalın.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz